2.5Aylık Kedim İshal

Enes8001

Bugün ilk defa yavru kedi sahiplenmiştim yaklaşık 2 buçuk aylık falan fakat aldığım sahibi sabah ishal olduğunu söyledi aldım getirdim ilk dışkısı normal gibiydi son iki dışkısı kahve rengi sıvı şeklinde ne yapmam lazım

4 CEVAP

senaau

Veterinere götürmeniz en iyisi olur çok fazla ishali olan hayvan tedavi ettim kliniğe götürmeden ama burda ilaç ismi vermemiz doğru olmayacaktır. En uygun ilacı ve dozu hekim size belirtir. Ayrıca bir çok ciddi hastalığın da ishal belirtilerinden biri olabiliyor önemli olan ishalin ne kaynaklı olduğunu bulmak. Mama kaynaklı basit bir sebepten olabileceği gibi gençlik gibi ciddi bir hastalığın belirtisi de olabilir.. en kısa sürede hekime gözükmeniz en sağlıklısı o zamana kadar da rahatlaması için haşlanmış patates, tavuk ve pirinçten lapa yapabilirsiniz.

Anonymus985465

Bol suda haşlanmış tavuk göğsü ve pirinç lapası yedirin. Kuru veya yaş mama vermeyin.
Virbac gastronmama öneriyorum.
Ancak ishalin sebebi teşhis edilmeli. İç parazit de ishale neden olabilir.
Tıbbi mamadan sonra Sanabelle kitten/Bozita kitten mamalara bakabilirsiniz

Enes8001

Peki Bi sorum daha olacak trendline kitten mama aldım fakat yemedi çok çok az yedi kıramadı ben kırdım kokladı uzaklaştı çok aç kalıyor yoğurt piirnçle karnını doyurdu bide yaş mama aldım bugün onla bayram etti ama mamayı yemesi lazım 2 buçuk aylık ne yapmalıyım

salihaondag8

Küçük taneli ve sevebileceği kaliteli güzel içerikli ve bütçenize göre mamalar alıp denemeniz lazım illaki seveceği markalar vardır ama denemeniz lazım birde alışasıya kadar kuru yaş karışık verin sonra yaş miktarını hiç katmadan azaltıp direk kuru verin ilerleyen günlerde kuru mamaya alışıncaya kadar yaş mama miktarını az tutun alisincada kuru mamaya haftada bir iki verebilirsiniz yaş mamayı yada et türlerini ama genel olarak kuru verin ki aç kalınca başka alternatifi olmadığını anlayınca mutlaka yer saten 🤗daha dişleri yeni yeni cikiyor ve kuru mamaya alışkın olamayabilit o yüzden en küçük taneli olandan alın mutlka birde belki eski mamasını ariyor ve bu mamayı sevmemiş olabilir ondan yemez eski mamasina dönün sahibine sorarak o şekilde yer inşallah bunlar benim önerilerim 🤗