Fib Hastaliginda Beslenme

BusraO

Kedim , kan parazitinden kansız kalıp sarılık oldu. Bağışıklık düşünce Corona virus taşıyıcısı olduğundan mutasyona uğrayıp fib oldu. Klinikte tedavisi devam ediyor, her gün haşlanmış ciğer ya da tavuk götürüyorum. Klinikte yavru kedi maması yiyor.3 4 gün sonra eve dönecek , GS iğneleri için her gün gideceğiz.
Kedim bu hastalık sürecinde aşırı zayıfladı. 3.5 kg dan 2 kg a düştü. Kuru mamanin dışında kilo yapacak , enerji verecek mama ne verebilirim , öneriniz var mı?
Aklıma gelen labne peynir ve haşlanmış yumurta sarısı karışımı oldu.

4 CEVAP

Becatbe

Tavuk ciğerini aldınız.
Içinde yürek varsa, yurekleri kesin ve pıhtıyı temizleyin.
Bir patates, bir kabak ve bir havuç doğrayın. Ciğerle beraber haşlayın.
Soğumadan kaşıkla her şeyi ezin, ciğer dahil.
Soğuyunca kavanozlara koyun, buzdolabında saklayın.
Oradan servis edin. Pratik olur, siz de yıpranmazsınız.

Lilibeth

Böbrek,dalak da verebilirsiniz aynı şekilde yapıp patates havuçla. Bol suda haşlanmış tavuk suyu çorba taneleriyle beraber verebilirsiniz. Kuru mamayla olacak şeyler değil bence ek gıda olarak yüksek proteinli şeyler yemeli. Bağışıklığını güçlü tutmak için Viyo tavsiye ederim. Salmon yağı da alabilirsiniz ayrıca

Lilibeth

Haşlanmış yumurtayı da gayet güzel yiyor bizim Oralet, kimisi sevmiyor ama onu da bi deneyin beyazını da çok ayırmadan

Yagiraylin

Merhaba süreç nasıl ilerledi kediniz şuanda nasıl