Evde Baktığım Kedimle Alakali Bir Soru

salihaondag8

Arkadaşlar bahçemde baktığım ve evde baktığım bir kedim var ve bahçeli ev bizim kedim girip çıkıp geliyor ve diğer kedilerle temas ederse yada başka birşey olursa hangi durumlarda hastalık kapar dışarı girip çıkan kedim için hastalıklara yakalanmamak için ne yapabilirim ve bağışıklığıni nasıl destekleyebilirim çok kötü ölümcül hastalıklar var onlardan nasıl koruyabilirim yeni yeni kedi bakıyorum ve pek bilgim yok ve çok korkuyorum bazen birşey olacak diye cevaplarınız fikir ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler 🤗

5 CEVAP

Twoo

Evdeki kedi dışarıya çıkmaz ise iyi olur. Onun dışında aşı takvimini düzenli yaptırmalısınız.

mrssekola

Aşı takvimini eksiksiz uygulamalısınız Bu onu bir çok hastalıktan korur. Ayrıca iç dış parazit ilaçlarını asla aksatmayın. Gözlerini sık sık temizleyin. Dışarı çıkan çocuklarda diş parazit uygulamasını her ay yapıyor veterinerimiz. Bağışıklığını güçlendirmek için ise vitaminler var. Ben kullanmiyorum açıkçası. İyi bir mama iş görüyor. Ama kediniz güçsüz kalırsa, iştahsızlık sorunu varsa tabii kullanmalısınız.

salihaondag8

Cevaplarınız ve önerileriniz yardımlariniz için teşekkürler 🤗

evdeki kedi çıkmasa iyi ılur aslında ama alıştıysa da zor evde tutmak. aşılar iç dış parazit hiç aksamayacak. her bahçeden gelişte de her yerini kontrol edin kavga çizik yara var mı diye. bir de mutlaka kısırlaştırın evdekini belki o zaman istemez dışarıya çıkmayı. aslında tehlike büyük dışarıda çok hastalık var çünkü maalesef.

salihaondag8

Aynen alışmış bir kedi sokaga saten sokaktan sahiplendim ve oyle alistihi için bahçeli evimiz var bahcede dolanıp geliyor ama kediler var genelde bahçemde baktığım i yüzden onlardan kedime bir hastalık gecer diye korkuyorum bazen ama tedbir alıyorum illaki mecburen kısırlaştırdim ama evde durmuyor diğer kediler le pek haşır neşir olmayı sevmiyor kendi halinde ve kavgacı değildir yani sizlere sormka istedim nelere dikkat edip ne gibi tedbirler almak gerek diye cevaplarınız ve fikir yardımlarınız için şimdiden teşekkürler 🤗