Mrb ,Kedim İçin Acana Marka Yaş Mama Aldim Her Yemeden Sonra Kustu, Şimdi Vermeye Korkuyorum Bu Nede

Ebrtrh

Acana marka yaş mama yiyince kusuyor

9 CEVAP

Becatbe

Yüksek protein kusturur diye bir şey bilmiyorum.
Yüksek protein böbrekleri etkiler ama öyle 1-2 kere yemekten bir şey olmaz.
Proteinin fazlasını böbrekler kırar ve idrar yolu ile atar.

Ama zaten acana ve orijen markaları hayvanlarda böbrek ve mesane sorunu şikayetleri ile bilinmekte.

Bunların üstüne hayvan kusuyorsa zorlamayın değiştirin, demek ki iyi bir mama değil ve vücut zararlı şeyi dışarı atıyor.
Kusmak vücudun aldığı bir önlemdir, zorlamayın.

Ürünlerinin tamamen doğal olmadığını kendileri itiraf etmiş ve hatta hayvanları uyutarak öldürmek için kullanılan ötenazi kimyasallarının bulunduğu mamaları uzun bir süre sattıkları ortaya çıkmıştır.

Konserve ürünlerde BPA ya da benzeri kimyasallar bulunur.
Bu konservenin doğasında olan bir şey. O yüzden çok sık kullanmamak gerek, hem hayvan hem insan için.
Bu arada acana'nın kuru mamasında bile BPA bulunmuş. Komik bir marka.
Tamamen pazarlama başarısı iki marka. Yoksa çöpler.

simbakedi

arkadaşlar yaş mama diyor, kuru mamasından bahsetmiyor. yaş mamasında protein oranı fazla vs söz konusu değil. belki acanadaki et çeşitliliği fazla gelmiştir, yaş mama sahtedir/bozuktur ya da kedinize iyi gelmemiştir direkt. bizim kedi baya severek yedi acana yaş mamasını da ama bu sitede çok fazla memnun kalanı görmedim ben de. bizimki seviyor kullanıyor valla ben param olursa alırım :D bu bütçede mama alabiliyosanız nd ya da schesir öneririm. schesir en iyi yaş mama markası tr için, nd de onun muadili benim gözümde. pate olarak proplan alıyorum içeriği çok iyi değil ancak benimki bayılıyo, arada veriyoruz.

bu arada acana all life stages mamanın protein oranı proplan kısırdan daha düşük ancak herkes acanayı yüksek protein olarak görüyor. yüksek protein değil yüksek karbonhidrattan korkun. mamanın kediye iyi gelip gelmemesi vs bir sürü etken varken proteini yüksek almayın diyen veterinerler proplan önerirken bunu dikkate almıyorlar çünkü.

Acana proteini yüksek bir mama olduğundan kedinizde fazla protein yüklemesi olmuş muhtemelen. Acanadan önce kullandığınız mama daha düşük proteinli ise o mama ile acanayı karıştırarak verin 1 hafta kadar sonra ise acanaya alışır diye düşünüyorum

Emirrckr

Bizimkilerde Acana'nın yaş mamalarını pek severek yemediler,
Aslında içeriği muazzam ama biraz da ağır sanırım proteini oldukça yüksek.
Biz şu an Schesir ve N&D dönüşümlü gidiyoruz yaş mama olarak.

senaau

Yukarıdaki yorumlara katılıyorum bir veteriner hekim bize acana,orijen gibi mamaları önermiyorum protein oranı çok fazla bu iyi değil kedi için demişti onla alakalı olabilir. Birde şöyle bir yorum yapabilirim eğer yaş mamanin içeriği püre seklindeyse ondan olabilir. Benim kedim yaş mamanin suyunu yiyor tanelerini yemiyor diye püre yaş mama almıştım severek yedi ama hemen arkasından kustu daha sonra farklı birkaç markanın da farklı zamanlarda püre mamasını verdim onlarda da kustu. Neden bilmiyorum kulağa saçma da gelebilir ama ben Kedimde bunu gözlemledim 🤷🏻‍♀️

simbakedi

@Becatbe acana ve orijenin geri çağrılması ile ilgili kaynak nedir? benim araştırmam dava açıldığı ancak bunun bir iddia olarak kaldığı yönündeydi. incelendi ve böyle bir durum olmadığı için geri piyasaya sürüldü mamalar diye biliyorum acana için özellikle. amerikanın yiyecek güvenliği kurumunda (fda) da adını göremedim

Becatbe

@simbakedi

Geri çağırılması derken, 2008 de Avusturalya'da geri çağırılıyor. Google'a champion petfood recall australia yazın görürsünüz.
Bunun dışında ötenazi kimyasalı çıkan mamaları çağırmıyorlar çünkü hepsi satılmış ve tüketilmiş bile, FDA ile anlaşıyorlar.

Bunun haricinde açılan dava paketleme üzerinde yazanlar hakkında.
Herkes içindeki ağır metaller hakkında diye konuşuyor ama değil.
Üzerinde doğal, gezen tavuk gibi ibareler var paketin, acana/orijen firması da dava esnasında balıkların bazılarının balık çiftliklerinden, tavuklarında bildiğimiz tavuk üretim tesislerinden olduğunu kabul etmiş savunmasında.

Ağır metal konusuna gelirsek;
Ağır metaller için Fda'nin bir çalışması yok.
Bu çalışmayı yapan NRC, fda falan bu NRC 'nin 2005'te yaptığı çalışmayı referans alıyor.
Ama bu NRC 'nin çalışmasında kedi ve köpek üzerinde yapılmış testler yok, bu yüzden başka bir hayvana ait değerlere bakıyorlar.

Hayvanlar üzerinde ağır metallerin etkileri üzerine uzun dönem bir çalışma yok.
Mama firmalarıda mamalarında bulunan ağır metaller için herhangi bir test yapmak zorunda da değil kanunen.
Bu yüzden değerler yüksek olsa bile herhangi bir ceza olmuyor çünkü belirlenmiş bir üst sınır Yok.

Hani, bizim değerlerimiz sınırlar dahilinde diyen tipler var, komple yalan. Sınır ne diye sorsan cevabı yok.

Ötenazi için Google'a "champion petfood euthanasia"yazsanız karşınıza birçok kaynak çıkar.

Böbrek ve mesane sorunları için acana ya da orijen'in ****** Amerika'daki yorumlarına bakarsanız görürsünüz. Reddit ve diğer sitelerde de var.

Anonymus985465

Yiyen 14 kedim kustu. Biri gece iki kere safra kustu. Sabahtan beri düzenli yediği mamaları yemeyi reddediyor

Anonymus985465

Ben indirimden kuzulu almıştım. Siz hangi ürünü yedirdiniz?