Çip Olmayan Kediye Veteriner Bakar Mı? Sahiplenicem Çipi Olmadığı İçin Ceza Yer Miyim?

yumushyumak

Arkadaşlar sokakta yenice bir kedi buldum. Sokak kedisi olduğu için çipi olduğunu sanmıyorum. Doğru mu biliyorum yanlış mı biliyorum bilmiyorum ama çipsiz hayvancıklara veterinerde bakılmıyor diye duydum. Sahiplenicem ama çipi olmadığı için ceza yer miyim? Çünkü eğer sahiplenme durumunda ceza yersem maddi durumum bunu karşılayamaz Çünkü öğrenciyim. Beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim. Teşekkürler...

6 CEVAP

Minikmuezza

Veterinere sokak kedisi parazit asilarini yaptirmak istiyorum havalar soguk eve alicam hava isinana kadar diyebilirsin.bende kedim icin oyle dusunuyorum.cip taktirmayi dusunmuyorum

Twoo

Veteriner bakıyor fakat karneye işleme yapamıyor, kendiniz dolduruyorsunuz.

simbakedi

hayır veterinerler muayene ediyor ancak tavsiyem sahiplenince çip taktırmanız. bu konuda çok fazla ayrılık var ancak ben taktırılması taraftarıyım. ayrıca sadece sokak kedilerine bile bakıyor veterinerler yani çipsiz kediye/köpeğe bakmaz diye bir durum yok

yumushyumak

anladım çok teşekkürler:)

Minikmuezza

Veterinere sokak kedisi parazit asilarini yaptirmak istiyorum havalar soguk eve alicam hava isinana kadar diyebilirsin.bende kedim icin oyle dusunuyorum.cip taktirmayi dusunmuyorum

Minikmuezza

Veterinere sokak kedisi parazit asilarini yaptirmak istiyorum havalar soguk eve alicam hava isinana kadar diyebilirsin.bende kedim icin oyle dusunuyorum.cip taktirmayi dusunmuyorum