Kedim Benden Kaçıyor Acil Yardım??

Kedim 9 yaşına girecek, 9 yıldır neredeyse her gün beraber uyuduk. Ben otururken hep kucağımda oturur sürekli yanımda. Ben varken başka kimseye gitmez. 3 gün önce eve geçici olarak bir kedi getirdim, başka kedilerle anlaşmadığını biliyorum o yüzden kendi haline bıraktım çok sıkmadım. Eve gelen kedi yeni ameliyatlı ve felçli olduğu için gece onla yatmak durumundaydım. Benim kedim de ev arkadaşımla uyudu 3 gündür. Bugün felçli çocuk gitti kedimle uyumak istedim ama yanıma gelmiyor, odama girmiyor ev arkadaşımın odasının kapısında miyavlıyor. Odaya aldım yaş mama verdim yatağyatağa çıkmıyor. O kadar üzülüyorum ki mahvoldum ağlamaktan, bu geçici bir durum mu başına gelen var mı n'apmam gerekiyor? Yarın felçli bebeğin kokusunun bulaştığı her şeyi atacağım kokudan dolayı gelmiyor olabilir mi?

3 CEVAP

canakavi

Galiba kokudan dolayı yapıyor mayada öyle başka bir kedi-köpek herhangibir hayvanın kokusunu üstümde aldığında 5-6 gün yanaşmaz trip atıyor bildiğin.

emrezrtrk

Kiskanmis olabilir mi?benim kedimde beni camdan diğer kedilerle ilgilenirken görüyor ve bana sanki trip atıyor bir kere sinde 1 yaşında bir bebekle ilgilendim cocugun suratını atlayarak çizdi

aleyn

hem kokudan hem de kıskandıgı için olabilir her şeyi yıkayın odayı havalandırıp sprey gibi bişey sıkabilirsiniz, kokunun tamamen geçmesini sağlayın, ben de sokakta kedileri sevip besledikten sonra eve girer girmez üzerimi değiştirip sabun deodorant la kokuyu geçirmeye çalışıyorum kokuyu alırsa tıslayıp diğer odaya gidiyor.. bi de diğer odayı artık kendi bölgesi olarak görüyor muhtemelen kumunu ve diğer eşyalarını bi süre odanıza alabilirsiniz.. zamanla unutur merak etmeyin siraz süre tanıyın.