İki Kedimin Anlaşamıyor Olması Tıraşlarından Sonra İyice Birbirlerinden Nefret Etmeleri

Mervd

İki kedim var biri 5 yaşında dişi , diğeri 9 yaşında erkek kedi. Haziran ayında ikinci kedim geldi 5 yaşındaki kedim onu asla kabul etmedi sevmedi. Tüm gerekli şeyleri doğru şekilde yapmama rağmen ilk kedim sevmiyor ancak süreçte daha normalleşildi hala ona hırlıyor tıslıyor ama ikinci kedimin umrunda olmaması ve karşılık vememesi sebebiyle bir şekilde yaşayıp gittik. İkisi de uzun tüylüler ve taranmaları düzenli de olsa kıtık sebebiyle tıraş oldular. Tıraş olduktan sonra görsel olarak sanıyorum birbirlerini tanıyamadılar koku vs almaları gerekirken direk birbirlerini gördüklerinden ciddi bir kavga yaşandı. küçük kedim normalde büyük kediyi seviyor ve onun olumsuz davranışlarını umursamıyordu anlattığım gibi ama şuan tanıyamadığından aşırı hırsla sinirle adeta sokak kedileri gibi çiddi hırlama tıslama ve bağırışla o da üzerine gidiyor . Tüyleri hemen uzamayacak sonuçta ve bu süreçte ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. büyük kedim ile küçük kedimi şuan ayırdım birbirlerini görmüyorlar ama ne yapabilirim fikir verirseniz ya da başına gelen varsa çözümünü söylerse çok sevinirim . iyi günler

2 CEVAP

Mervd

9 AYLIK ERKEK OLAN YANLIŞ YAZMIŞIM

senaau

Zaten tıraş olan kedilerin normalde de tirastan sonra tuhaf davranışlar sergilediğini depresyona girdiğini vs cok da duydum. Zaten normalde de pek anlasamiyolarmis tıraşın etkisiyle stres oldukları için bu durum artmıştır. Şuanlik yapacak birşey yok bence tüylerinin uzayıp uzamamasiyla da alakası yok tıraş stresini atınca eski hallerine dönerler