Kedilerimde Pirelenme Mevcut

__dalin00

Kedilerime damla yöntemini kullanarak yok olucağını sanarken daha da çogaldı sirkeli su yöntemini denedim başarısız 3 ü birlikte olduğundan başka ne yapabilirim

7 CEVAP

Serroxx

Damlayı ne zaman yaptın? Genelde 24 saat içinde tüm pireler yüzeye çıkar belki o yüzden çoğaldığını düşünmüş olabilirsin

__dalin00

1 hafta oldu fakat hala pireler var

Bgmd

Veteriner mı uyguladı evde mi yaptınız

Serroxx

Veterinerine danış istiyosan o zaman , pek bir fikrim yok damlalar %98-99 işe yarar dediklerine göre. Ama evde sen kendin uyguladıysan az uygulamış olabilirsin belki, kg göre yapılması gerekir

05tuba

Sıklıkla tara ve bulduğun pireleri tırnağının arasında ezerek öldür mutlaka. Bir de karabiber taneleri şeklinde gördüğün şeyler pire yumurtası veya dışkısı olarak geçiyor. Onları tarayarak tüylerinden uzaklaştırman gerekiyor. En güzeli kedini yıkarsan güzel olur epey pire suyla beraber tüylerin üzerine çıkmış oluyor. Bu iş biraz zahmetli ve emek gerektiren bir süreç. Gün içerisinde pek çok kez tarayarak üstesinden gelebilirsiniz. Kolaylıklar diliyorum

Okan3439

Ne marka ilaç kullandınız stronghold bu konuda çok iyi çalışıyor pire yumurtaları hariç hepsini 24saatte temizler

gabomb

kullandığınız damlanın markası nedir?