Ailem Bana Kedi Almıyor Ne Yapabilirim Çok İstiyorum Kedi...

Cebilla

Ailem bana kedi almıyor yok tüy döker heryeri tırmalar ve yaltaklarımıza çıkar diyor oysa ben tüylerini her gün temizleyebilecek potansiyeleyim heryeri tırmalamamalı için oyuncak da var ayrica tüy olmadiktan sonra yatakaleina çıksalar ne olur ki ayrıca kotu kokar diyor ben sevmiyorum evde diyor. Oysa kediler ruhi düzeltir ..

29 CEVAP

ursaminor

"onlar da eskiden kedi besliyodu asla atmadılar ama nedense şimdi istemioylar" demişsiniz. Yukarıda ise "yok tüy döker heryeri tırmalar ve yaltaklarımıza çıkar diyor" demişsiniz.
Çok güzel açıklamışsınız aslında nedenini.
Çünkü kediler (tarasanız bile) tüy döker, (tırmalama tahtası alsanız bile) her yeri tırmalar, (yasaklasanız bile) yataklara çıkar. Bunları engelleyemezsiniz ve tecrübe etmiş kişiler olarak gayet bunun bilincindeler.

Kediler ancak tüyüne, hasarına, zararına, yaramazlığına rağmen eve alınacaksa alınmalıdır. Diğer türlü hayvandan (doğrudan olmasa da tüyünden vs.) sürekli nefret eden, sürekli şikayet eden insanlar olacaktır. Kediler ayna gibi bütün gerginliği yansıtırlar ve sevilmediklerini de çok iyi hissederler.
Kedinin varlığı bir süre sonra huysuzlaştığında sizi de rahatsız edecektir.
O zaman yeni yuva aramak ise iyilik değil, kötülük olacaktır.

Evdeki herkes (ikna ile değil) gönülden kediyle birlikte yaşamayı istemezse, olmaz o iş.

ursaminor

Ha bu arada başka başlıkta, aynı tandansta bir konuya çok hakim şekilde ne yapılması gerektiği hususunda bilgi vermişsiniz. "Kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş" derler. Bildiniz mi?
Bu z kuşağı insanı öldürür yemin ederim...

Olmuyor denemeyin bosuna bakin bir aile istemiyorsa istemez daha hala kediden dolayi kavga eden laf soyleyen kediyi kaybolsun diye evden atan insanlar taniyorum.

Almayin aileniz istemiyorsa sakin boyle bir ise kalkismayin kendi duzeniniz oldugunda alirsiniz cok isttiyorsaniz.boyle aliyorlar sonra aile istemiyor kediler sokaga atiliyor ailenizin istemedigi bir seyi yapmayin ki problem yasamayin.

JIJOCAN

Bana da kedi ilanım için yazıp bana döner misiniz demişsiniz, ailenin gönülden isteği olmadıkça sahiplendirme yapmıyorum üzgünüm. Bu cana kötülükten başka bir şey değil çünkü sonuçta sokağa atılıyorlar :(

Eğer ailen istemiyorsa sokaktakilere baka bilirsin emin ol bir kere yemek verince yanından ayrılmıyorlar :) ama ben besliyorum zaten evim de olsun diyorsan ne kadar sorumlu olduğunu göster çöpleri falan at, temizlikte yardım et yemeklerde yardım et onlara bir kediye bakacak kadar sorumluluk duygun olduğu göster yada işte takdir alırsam alın de belki kabul ederler boll şanslarr :)

Cebilla

Ya ben onları derslerle isteyemem zaten ortalamam çok yüksek ama dediğin gibi işlerde yardım edeceğim ve sokak kedilerini de besliyorum bu siteden bir tane sahiplenmek istiyorum tavsiyen için sagol

Bir arkadaşım vardı ailesi istemiyordu o sürekli ben tararım ben eğitirim ben yaparım diyordu ve bu sadece aldıktan sonra 1 ay sürdü. Sonrasında kediyi bıraktılar. Şunu söylemeliyim ki tırmalar, tüy döker diye önyargılıysa ailen kedi eve gelince resmen sürekli takip ediyorlar yanlışlıkla koltuğa attığı bir çiziğe bile olay çıkarabiliyorlar.

Ama mesela benim annemde başta öyleydi ben sürekli evde olduğum için alıştırma süresi kısa sürmedi ama tabi çok zor oluyor senin için. tamamen katıysa zaten olmuyor. Bırakmayacağın, bunun bir heves değilde gerçekten onunla dost olabilmek için alacağına eminsen bu işin sonu çok iyi de olabilir. Ailen bunun geçici heves olmadığını anladığında ikna olacaklardır

sekerfare21

Bana da yasakti kedi beslemek. Asiri duygusal oldugum gerekce gosterilerek sadece kedi degil hicbir hayvani beslemem izin verilmedi bir yastan sonra. Kusumuz oldugunde depresyona girdigimden istemiyorlardi.
Kendi evime ciktiktan 3 yil sonra apartmanda karsilastigim guzelligi evime aldim, yavruladi bile.

xxxSude

@PawsAndHans Bence sana öncelikli olarak bir kedi değil, düzgün bir Türkçe lazım. Yaşın küçük diye almıyorlamış. Eh, bende büyük değilim. Bana da önceden almıyorlardı ve bana bir kere " Hayır, belki bakamayız Sude. Üzülmesini ister misin? " cümlesini kurmaları yetti bir daha da istemedim zaten ama asla sokak kedilerini sevmeme kızmadılar. Ayrıca yaşının küçük olmasını " bahane " ediyorlarmış ama bence sen bunun haricinde, yaptığım çıkarımlar kadarıyla, sen çok bencil bir insansın. Hem ailenin böyle yaparak üzüyor hem de belki de, bir ihtimal, minik bir ihtimal; hiç bir suçu olmayan bir kedinin vebaline gireceksin.

Önce kendini yetiştir, olgunlaşmayı öğren, sonra zaten anlarsın istemezseler olmayacağını, büyüyünce kendi evin olunca da alırsın. Tabii, o zamana kadar sorumluluk sahibi bir birey olmayı ögrenmezsen de büyük ihtimalle ufacık bir sorun çıkaran kediyi, yaptığı hatayı bahane ederek sokağa atanlardan olursun.

_Azra_

Aileniz izin vermiyorsa lütfen sahiplenmeyin. Onlar sizin sorumluluklarınızı yapmadığınızı düşünüyor olabilir. Ailenizi dinlemekte fayda var. Kendi düzeniniz olunca gerçekten bakabileceğinize inanıyorsanız o zaman sahiplenmenizi öneririm. İyi günleer!

Minimesi

Şöyle örnek vereyim tırmalama tahtası var ama koltuğun altında 2tane kocaman delik açtı kafasına göre oraya giriyor. bizim için problem değil ama sizin aileniz kızabilir mesela benim kedim telefonumu ısırdı telefonun ısırdığı kısım kırmızı ekran veriyor.????????????ve bazen çok tüy döküyor koltuğa bir sürtünüyor kırmızı koltuk beyaza dönüyor.

Annem hayvan aşığı ama babam istemiyordu. Üniversiteyi yanlarında okuduğum için ayrı eve çıkma olasılığım yoktu. Eve yavru bir kedi çekinerek getirdiğimi çok iyi hatırlıyorum. Yavru kedi zor durumdaydı ve çekinerek utana sıkla getirmiştim... Şu anda nerede mi? Babamla beraber oyun oynuyorlar :)) Evet yanlış okumadınız 48 yaşındaki adam ile beraber oyun oynuyorlar ama benim yaşım da çok çocuk yaşı değil.

Sorumluluğun tümünün bende olacağını biliyorlardı. Zaten ilk ev, yemek kabı, kum kabı gibi malzemelerini çalışarak almıştım. Bence siz yaşınız küçükken almayın. Bekleyin. Her şeyin bir vakti var. Sokakta az görmüyoruz o ev kedilerini. Ayrıca daha önce kedi bakan birine ısrar etmeniz bence boşuna. Bütün zorlukları çok iyi biliyorlardır.

Cebilla

Ben zaten önce ailemi ikna edicem nasıl edebilirim