Kedim Misafirden Korkuyor

Coconutbey
Coconutbey

3794 Puan

Eve 10 kisilik misafir geldi haliyle kedim korktu kaçtı odadan çıkmadı hiç köşeye sindi özellikle çocuk sesinden yüksek ses olduğu için hep kaçıyor. Çocuk sahibi olduğumda kedim bebeğe alışır mı acaba tecrübelernizi merak ediyorum :)) teşekkürler

9 CEVAP

Twoo
Twoo

940

Çocuklardan/misafirlerden korkması gayet normal. Tüm kediler yeni kişilerden ilk başta korkarlar, bebek durumunda aynı evde yaşayacağı için alışacaktır.

Durukj
Durukj

2369

Misafirlerden kaçması çok normal benim kedilerde misafir gelince kaçıyorlar ama 1 yaşımdaki kardeşime alıştı tabi çocuklar kediyi çok sıkıştırırsa alışması zor olabilir Mesela benim teyzemin kedisini çocukları kediyi rahatsız etikleri için kuyruğunu fln çekiştirin duruyorlardı kedi rahatsız olduğu için hep koltuğun altına saklanıyordu hiç çıkmıyordu

gabomb
gabomb

2613

aynı ortamda yaşayacağı için bebeğe zamanla alışacaktır

Prensssss
Prensssss

575

Yaş mama veya malt vermelerni sağlayın elleriyle ozaman ısınıcaklar

aslihan_e
aslihan_e

123081

Tabi ki zamanla sürekli gördüğü çocuğa alışır. Mesela yeğenim 6 ayda bir geliyor. Geçen yıl kedilerim ondan aşırı korkuyordu, sürekli saklanıyorlardı, 2 kere gelip 15'er gün kalınca şimdi çok rahatlar. Yine de tam alışmadılar, kucağına gitmezler, sürekli görseler alışırlardı. Bahçede baktığım yavru kedi mesela ilk başta sadece bana tutuluyordu, eve geçtikten bir süre sonra anne babamın kucağına gitmeye başladı ama o şimdi yeğenimden korkuyor. Sesini duyunca başka odada da olsa ağlamaya başlıyor. Eminim sürekli yaşasa alışırdı. Yeğenime ismini söylettim mesela, miyavlama şeklinde cevap verdi.

sürekli görmediği için öyledir. kedim ilk başta arkadaşlarımdan korkuyordu. zamanla eve gide gele artık alıştı. yanaşmaya da başladı. eve gelen bebeği sürekli göreceği, kokusunu alacağı için kolay alışır.

CakilYavrukus
CakilYavrukus

1268

Normal

Emirrckr
Emirrckr

1192

Bizimki de öyle,
Üstelik utanıyor mu noluyor biri geldiğinde hiç oyun bile oynamıyor,
Evde sadece biz varken son derece hareketli ve zıpır olan kedimiz,farklı biri geldiğinde soğuk,çekingen bir yapıya bürünüyor resmen :)
Bebeklerden korkma var evet sanırım alışık olmadıkları için.
Çünkü bizim evde iki kedi var anne kız olmak üzere.
Annesi mesela bebek sesine asla tepki vermiyor sokakta yaşadığı dönemde bunlara alışmış olsa gerek.
O yüzden ileride çocuk sahibi olduğunuzda da elbet alışacaktır bebek seslerine,endişeniz olmasın :)

_iko_
_iko_

407

Benim kedim de yabancı insanlardan korkup saklanıyor. Eşimin babasından ve annesinden çok korkuyordu, zamanla göre göre alıştı. Eşimin babasına ödül maması verdirttik, artık korkmadan yaklaşıyor.

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 118 Görüntüleme
  • 9 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 62967 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR