Kendimin Dişlerinde Tartar Olmuşumu Başlamıs

Aral01

Hangi ürünü kullanmaliyim tavsiye edersiniz

5 CEVAP

Twoo

Yaş mama vermeyi azaltın. Kuru mama yesin. Dişlerini düzenli fırçalayın.

CakilYavrukus

Yaş mamayı çok vermeyin, normal evden de birşey vermeyin sadece kuru mamayla beslensin. Fırçalamaya alıştırabilirsiniZ

Aral01

Çok teşekkür ederim 🙏

GzdeAkbuz

Aynı sorun bizdede başladı ya tartar temizliği yaptiracaksiniz ya da 10 günlük tedavi süreci var dendi bize günde 2 kez gidip gelmek benim kedime imkansız oluyor o kendini bir yere saklayıp çıkmıyor genelde uyanık/ yatılı tedavi dendi birde getiremezseniz fakan diye neyse bende elimden geldiğince dedim belki işe yarar 1 aydır mecburi olarak Royal Canin OralCare mamasını yediriyorum yaş mamayı daha bu hafta vermeye başladım tekrar haftada 1 olacak şekilde inşallah dişlerine birazda olsa etki eder tartar temizliğini kisirlastirma zamani aynanda yaptirmayi düşünüyorum iste ağız temizliği ne varsa anca o zaman işlem yapılabilir

cat_expert

Her kedide bir miktar tartar oluşur bu normal bir durumdur.

Yaş mama çok veriliyorsa daha fazla görülür kuru mama tartar yapmaz ama yaş mama kalıntıları dişlerde uzun süre kaldığında tartar oluşumunu arttırır.

Suya katılan ağız bakım sıvılarından kullanırsanız tartar oluşumu daha az olacaktır, kesin çözüm ise haftada bir kedinizin dişini fırçalamak, tabi başarabilirseniz.