Kızgınlık Süreci Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Emirrckr

6,5 aylık dişi kedimiz geçtiğimiz hafta Perşembe günü aniden kızgınlığa girdi,
Acı acı miyavlama,bağırma,yerlerde yuvarlanma gibi belirtiler yaşadık.
Oyunlarla vs. dikkatini dağıttık,
Pazar günü dışarıdan bir kedi sesi duymasının ardından tekrar başa sarar gibi olduk yine sürünerek yürüme,yuvarlanmalar oldu ama bunu da çabuk aştık.
Şimdilik iki gündür bariz bir belirti yok.
Önceki günler oyun oynamadığı zamanlar sürekli miyavlıyordu o miyavlamalar da kesildi.
Fakat kapılara çok dikkat ediyoruz çünkü hala kaçma eğilimi yüksek.
Ara sıra gidip kapının önünde bekliyor kapının koluna atlamak istiyor mesela.
Onun dışında belirti yok.
Kısırlaştıracağız fakat kızgınlık sürecinin de sonlandığından emin olmamız lazım.
Deneyimlerinize göre yorumlarsanız sevinirim :)

6 CEVAP

Balimlilac

Uzunnnn bir kızgınlık dönemi yaşadık. Sizi en iyi ben anlarım :)) Bağırması kesildiyse, Kuyruk ile sırt bölümünün kesiştiği yere elinizin içiyle hafiften vurduğunuzda kuyruk yana atılmıyorsa çömelme sürtünme mızmızlanma bittiyse kızgınlık dönemi bitmiştir. Bahsettiğim kısma ufak ufak vurur gibi yapıp vete video atın. Getirin derse götürün bence.

Twoo

Bağırması kesildiyse, kuyruğunu sevince poposunu kaldırmayı bıraktıysa, gereksiz sürtünme bittiyse bitmiştir.

Balimlilac

Benim kızım yeni ameliyattan çıktı. Belirtiler kesilince bu sabah götürdük vette baktı tamam geçmiş dedi. Kan aldılar 24lü biyokimya, röntgen ve hemogram baktılar. Allaha şükür değerlerinde hiç bir sıkıntı çıkmadı ve 11.30 da aldılar operasyona.

Emirrckr

Oh geçmiş olsun inşallah bizde sorunsuz bir şekilde atlatırız,
Biraz stresliyiz ama kızgınlıkta bu şekilde acı çekmesi daha çok üzüyor onun içinde ayrı yorucu ve zor bir dönem.

Sezgek

Kuruk üstünü kaşıyınca popo yükseltmesi bir kriter değil kedilerde o bölgede sinirler yoğun olduğu için uyarı daha çok gidiyor dolayısıyla da cevap refleks olarak popo kalkıyor kısır kedim hala poposunu kaldırır kuyruğun üst tarafını kaşıyınca dolayısıyla onu kriter almayın derim bağırmalar ağlamalar yerde sürünmeler kesilince götürün hemen

Emirrckr

Anladım herkese teşekkür ederim cevaplar için,
Bugünü de sorunsuz,belirtisiz atlatırsak yarın kontrole gideceğiz sanırım ilk baş tetkikler yapılıyormuş,
Daha sonra da kısırlaştırmaya gün veriliyormuş.
Bizimki sanırım kızgınlığı atlattı en büyük belirti bağırmalar artık üç gündür yok.
Sadece biraz erkek kedi sesi duyduğu zaman tuhaf davranıyor veya camdan bakarken dışarıda herhangi bir kedi görürse resmen tüm ilgisi orda toplanıyor ama en azından yuvarlanmalar,bağırmalar bitti.
Hatta kapıda bekleyişler bile yok dünden beri :)