İp Yutma Vakası

MERHABA KEDİM ÖNCEDEN BİR İP YUTMUŞTU BİR KISMININ KUSARAK. BİR KISMINI KAKASIYLA DIŞARI ATMIŞTI. VE BU OLAYIN TEKRARLANMAMASI İÇİN ODASINDAKİ BÜTÜN İPLERİ DIŞARI ÇIKARTTIM. ANCAK ŞİMDİ BU OLAY TEKRAR GERÇEKLEŞTİ. YİNE BİR KISMINI KUSARAK ÇIKARDI. ANCAK DAHA KAKASINDA GÖRMEDİM. KEDİMİN İÇİNDE İP OLUP OLMADIĞINI NASIL ANLAYABİLİRİM. ONA GÖRE VETERİNERE GÖTÜRECEĞİM HİÇ RİSKE ATMAK İSTEMİYORUM

4 CEVAP

develi99

Beklemeniz gerekir. Bir sey de olmaz, çözumu bulmuş zaten o :)

Ayrica daha çok sefer ip yutacaktir :)) öyle hissettim

Sezgek

Malt verebilirsiniz önerilen max miktar kadar

senaau

Benim de kedim bir kere ip yutmuştu hemde çok fazla miktarda metrelerce ince dikiş ipinden yutmuş gece. Sabah kalktigimizda ağzından sarkiyodu biz ilk defa boyle bir durumla karşılaştığımız için çektik (böyle durumlarda asla çekmemek gerekiyormuş ağzından veya poposundan ip sarktiginda) o da öğürdü baya bir çıktı ama hala devamı olduğu için kopardik ve veterinere götürmeye karar verdik bu sırada kustu geri kalanını da çıkardı. Sonrasında mama su verdim yedi icti ama içim rahat etmedi hekime mesaj attım getireyim mi nababiliriz diye. Eğer yeme içme olduysa hiçbir sorun olmaz dedi. Sizinki de zaten kusmuş ekstra tuvalet yapmasına da gerek yoktur kusarak da hepsini çıkarmış olabilir. Yani hekim bana yeme içme varsa sorun yok demişti ve cidden sorun yaşamadık o yüzden sizinki de yemek yiyorsa sorun yoktur.yine de sizde güvenliğiniz bir hekime danışın isterseniz

byzkpln

Benim kedim resmen eşofman ipi gibi kalın bir ip yutmuştu. Hepimiz uyuyorduk birde. Yuttuğundan haberimiz dahi olmadı. Kusarak böğürdü ve şok olduk resmen. O kadar büyüktü ki bunun tamamını kusarak çıkarmıştı ve bu onun huyu diyebilirim. Evde tüm odalar kapalı tutuyoruz sürekli tetikte geziyorum yiyip yutabileceği birşey ortalıkta olmaması için çok tedirginim. Çalışan insanız ailecek yeri geliyor evden acele ile çıkıyoruz ve içim içimi yiyor birşey yedi mi yuttu mu diye. Tek ipte değil bizimkinin huyu. Karton parçası, bant, bitki, çiçek, toka, streçfilm, peçete yani yeterki yerde ortada bişey bulsun 😒 Bu durumdan vazgeçiren varsa Allah aşkına banada tüyo verebilir ben çözüm bulamadım