Köpeğimin Kaderi:( Lütfen Okuyun Ve Fikir Paylaşın :(

Aycc

Herkese merhaba.Sabırla okursanız çok çok sevinirim. İnanın öyle zor bir durumdayım ki umarım alakasız bir soru değildir ve yasak değildir.Ankara'da ailemle yaşayan üni öğrencisi 20 yaşında biriyim.Güçlü yavruyken kuyudan kurtarıldı.Sahiplendiğimde bir aylıktı.Şuan 4 aylık erkek.Kardeşi annesi kimsesi yoktu.Ailem de ben de sokak köpeklerine her zaman bakıp sahiplendiriyoruz bu yüzden sorun olmaz diyerek eve getirdim.2 ay bizimle kaldı ama tuvalet eğitimi alamadı ve çoğu komuta uymuyor.Kuru mama dahil her şeyi yiyor aşıları tam bu yönden bir sıkıntısı yok.Fakat biz yemek yerken her hayvanın vereceği tepkiden çok daha fazla tepki veriyor kendini yerlere atıyor kapılara çarpıyor ağlıyor dağıtıyor her yeri ona da yedirmemiz ve yanımızda kalması için.Çamurdan tutun peçeteye kadar her şeyi yiyip yutan bir yavru. Bunun dışında ilk günler normal karşıladığımız gece ağlamalarını azaltsa da gece canı oyun oynamak isteyince ben bile ona yetmiyorum ve evin bütün odalarını gezip yine kendini kapılara vurarak acındırmaya çalışıyor.Tuvalet eğitimi de bizim için tam bir kabus oldu.Yapacağı yeri öğrenemedi ve geceleri yaklaşık dört kere kalkıp kaka temizliyoruz bu yüzden düzenimiz altüst.Dışarıya tabiki alıştırmaya çalıştım ama sanırım kuyu travmasından sonra ürkmüş buyüzden sabırla davrandım giderek zevk almaya başlasa da el kadar kedilerden bile korkuyor ve tuvaletini dışarı asla yapmayıp eve gelir gelmez yapıyor.Bütün bunların üzerine annemde ciddi bir hastalık ortaya çıkınca üzülerek sahiplendirmek istedik.Sokö olduğundan kimse ona istekli gözlerle bakmadı ve yuva bulamadık.Evin içindeki durumu da gitgide göze batmaya başladı ne kadar gözardı ettirmeye çalışsam da.Bir akrabamız dükkanına kabul edince bekçi olarak gönderdik fakat dört gün geçti aradan tekrar gönderilmek veya barınağa bırakılmak isteniyor.Barınağa asla göndermeyiz.Ama eve almak da istemiyorlar.Kimse de sahiplenmiyor.Çıldırmak üzereyim lütfen bir fikir verin sokağa asla dönmemeli ne yapabilirim yavrum için lütfen:(

11 CEVAP

zeynepgurgen

Profesyonel eğitmenler ile görüştünüz mü?

Reyyanhan

Çok büyük geçmiş olsun . Ailenizi ikna edemeyeceksiniz sanırım . Sokakta da yapamaz . Yardımsever uzmanlar dan destek alsan eğitim ve uslu durması konusunda . Uzman eller dokunsa ?

zeynepgurgen

Sahiplendirecek dahi olsanız eğitim almış olması çok büyük artınız olacak. Çünkü bu durumdayken birisi sahiplense iki gün sonra ne yapacak bilemezsiniz. Sonuçtan daha çok üzülür, kendinizi suçlarsınız. Belki eğitimden sonra o akrabanız bir şans daha verir.

Aycc

İlanları verdim umarım en kısa sürede bulunur. Şuan zaten güçlü hala akrabamızda fakat eve gelip gelmeyeceği asıl sıkıntım yuvalanması için çok çok dar bi sürem var. İlginiz için gerçekten teşekkür ederim size

zeynepgurgen

Hem buradan hem sosyal medyadan ilanlar açın. Bu durumunuzu samimiyetle anlatın. Eğitimini üstleneceğinizi, bu süreçte ona sabırla bakabilecek bir aile aradığınızı yazın. Eğitime de en kısa sürede başlayın. Ne kadar erken, o kadar iyi.

zeynepgurgen

Umarım onun için en iyisi neyse o olur. Size kolaylıklar diliyorum.

Aycc

Aklıma geldi hatta soruya yazacaktım fakat sığmadı. Ailemdeki sağlık meselesi bizi bayağı engelliyor maalesef eğitim aldırsam bile istemiyorlar sanırım elim kolum bağlı kaldım bu yüzden

Aycc

Ayrıca çok teşekkür ederim keşke somut bir çözüm bulabilsem gözüme uyku girmiyor okula gidemez oldum

Reyyanhan

Sokağa bırakmayın ama lütfen ..

Aycc

Asla sokağa bırakamam zaten.

Aycc

Kesinlikle öyle. En azından eğitim süresi olan 1-2 ay evde durabilse yetecek ama hem annem hem ablam hasta ve ne yapacağımı bilemiyorum. Sadece mucize bekliyorum.