Kediler İçin Evde Mama Hazırlama

Ozgvl

Arkadaşlar merhaba kediler için evde hazırlanabilir yiyecek tarifleri biliyor musunuz acaba? Bir süredir ciğer haşlayıp veriyordum fakat sık sık verilmesinin zararlı olduğu öğrendim. Sokak kedileri için onlara zararı olmayacak bir tarif biliyorsanız benimle paylaşır mısınız? Şimdiden teşekkürler 😊

8 CEVAP

senaau

Geçtiğimiz kış annem çorbalık kemik kaynatiyordu içinde az da olsa tavuk parçaları da oluyor zaten içine ekmek doğruyorduk evdeki malzemeye göre pirinç makarna patates havuç gibi şeyler de koyabilirsiniz. Onları iyice harmanliyoduk. Çok severek yiyolardi

senaau

Ciğeri de yaptığım zaman ciğer kaynayınca suyuna makarna atiyorum ben. Sonra soğuyunca onları elimle yoğurarak iyice karıştırıyorum. Yine içine ekmek patates vs de atıyorum hep düşük bütçeyle fazla yemek çıkmış oluyor hemde kış ayları için iyi beslenmiş oluyolar

aydesa

Aklımızda olsun kediler asla soğan sarımsak baharat ve tuz yemeyeli ben de tavuk haşlayıp içinde besleyici diye soğan koyuyorum hataymış

Ozgvl

Evet evet onlar kediler için çok zararlı mama hazırlarken hiçbir şey koymuyorum zarar verecek yine de düşünceniz için teşekkür ederim 😊

hilalyknrk

Merhaba benim kedim british shorthair. Ara ara tavuğu ve patatesi az haşlayıp sulu kaldığında blenderdan geçiriyorum severek yiyor. Yağ ve tuz asla koyma içine

gece18

Haslanmıs ciger, tavuk gibi etlerin icine havuc haslıyorum birde pirinc. Bazen blendrdan gecirip püre yapıyorum bazen eziyorum. Etin suyu ve normal suyunu karıştırıp corba gibi iciyor. Hem su ihtiyacını tamamlamıs oluyor hemde çok doyurucu.

Ozgvl

Tamamdır çok teşekkür ederim 🙏🏽😊

Ozgvl

Çok teşekkür ederim arkadaşlar bunları mutlaka deneyeceğim. Kedim hasta olduğu için yiyeceği şeyler çok az o yüzden arayış içindeydim çok sağolun 🙏🏽😊