Kısır Yetişkin Erkek Kedim Hakkında Bir Soru ?

salihaondag8

Arkadaşlar biz evde çok sık olmasa da arada et türleri pişiriyoruz ben yaş mama kedime çok sık vermiyorum o kadar sağlıklı olmadığı için ve kuru mamaya alışkanlığı tamamen gitmesin kuru mamaya alışsın ve yesin diye kedim kuru mamasını severek yiyor ama mesela üst üste iki gün et pisirdigimiz yada ona et verdiğim günün ertesi günü kuru mamayi yemek istemiyor ve devamlı oyle gitsin istiyor siz bu durumlarda neler yapiyorsunuz tamamen eti kesmek olmaz yani arafa tabiki onunda farklı şeyler vitaminli şeyler yemesi gerek diye veriyorum ama bu seferde böyle yapıyor fikir ve önerilerinizi bekliyorum siz böyle şeyleri ne zaman veriyorsunuz ve ne kadar sıklıkta veriyorsunuz çok sık kuru mamayla beslemek daha mı doğru olur cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler 🤗

2 CEVAP

Twoo

Merhaba, kediniz devamlı güzel mama (et) geldiği için tatsız mamasını (kendi maması) bu durumda yapabilecek şey et vermeyi azaltmak. Tamamen bırakmayın sadece azaltın. haftada 1 uygun olabilir. Kuru mama ile beslenmesi daha iyi olacaktır.

salihaondag8

Anladım cevabınız için teşekkürler 🤗 yani tamamen bırakmayıp sadece çok sık vermemek yani azaltmak biraz böylelikle kuru mamaya daha bağlı ve severek yiyecektir değilmi çok sık verince çünkü bu sefer şımarık davranıp ondan sonra kuru yemihor dediğinizi yapıyım ozaman