Sokaktaki Kedilerime, Sizce Ne Kadar Mama Gider?

kedicibirey

12 tane sokak kedim var. Kuru mama veriyorum. Sizce günlük, doymaları gereken mama miktarı ne kadardır? Yavru yok artık ya az yetişkin ya da yetişkin hepsi. Sizce bu kediler günde toplam ne kadar mama yeseler doyarlar? Ve de bunu 'normal kedi maması' ve 'yavru kedi maması' fark ederse, fark ettiği gibi yazın lütfen...

2 CEVAP

senaau

Günlük doymaları gereken mama miktarı aldığınız mamaya göre değişir. Örneğin iyi içerikli bir mamada 40 gr yeterli olacakken içeriği iyi olmayan bir mamada 80 Gr yemesi gerekir gibi. O yüzden net birşey söylemek mümkün değil siz su almayacak çatı/balkon altı gibi yerlere mama koyun bittikçe yenileyin ihtiyaç duydukca yer onlar zaten. Birde yavru kedi maması daha besleyici hatta çoğu kişi kışın yavru maması veriyor..

kedicibirey

Aynen sokak kedileri için yavru kedi maması daha iyi. Bol bol enerjiye ve ısınmaya ihtiyaçları var...