Kedi Tüy Seyrelmesi

blue_hoddle

kedimde tüy seyrelmesi var mantar gibi değil yaklaşık olarak 1-2 haftadır bu durum devam ediyor. 3 kedim var ve diğer 2 kedimde bir sorun yok. sadece o kedimde bazı yerlerde seyrelme var yani tüy yoğunluğu az sırt bölgesinde küçük bir kısımda hiç yok. mantar olsa 2 sinide bulaşırdı yarın vete götüreceğim bilgi almak için yazıyorum. foto çekemiyorum bilgisayardan kullandığım için.

2 CEVAP

Twoo

Neden kaynaklandığını bilmiyorum fakat Google da şöyle bir yazı gördüm.
"Kedilerde tüy kaybının birçok nedeni bulunabilmektedir. Yetersiz beslenme, bağışıklık sistemini etkileyen hastalıklar, mantar enfeksiyonu, alerjiler ve parazitler bunlardan bazılarıdır. Kedilerde tüy kaybı bölgesel olarak gerçekleşebileceği gibi vücudun tamamında da meydana gelebilir."

blue_hoddle

güncel