Anne Kedinin Tuhaf Davranışları

sstc

20 aralıkta 3.kez doğum yaptı ,
4 yavru var.

2 kere yer değiştirdi.
sıcak yuva yaptık yuvayı benimsedi, yavurlar içerde rahat sıcak duruyorlardı.
1 haftadır, yuvanın üstünde yatıyor, emzireceğinde içeri girip emziriyordu.
2 gündür , sürekli yuvanın üstünde yatıyor ancak emzirip emzirmediğinden emin değiliz.
ayrıca yavrular yuvadan bazen dışarı çıkmayı başarabiliyorlar.. anneleri yine yuvanın üstünde yatıyor sürekli .
anneyi çok iyi besliyoruz.

bugün kaliteli yaş mama verdik, ilk defa mamayı yedikten sonra, kabı devirmeye, üzerine toprak atmaya çalıştı. bu neden olabilir?

yavrular çok az mama yiyebiliyorlar.
eğer anne emzirmiyorsa, mama versek sorun olur mu?
tuvaletlerini yapabilirler mi?

4 CEVAP

Twoo

Anne emzirmiyorsa ailenizden bir kişiyi yanınıza alın, anne kediyi göğüsleri ortaya çıkacak şekilde yan yatırın biriniz alttan biriniz üstten tutsun yavruları teker teker göğüsüne koyun zorla emzirtin yavrular doyduktan sonra bırakın kediyi bunu 3-5 kez yapın sonra kendisi emzirecektir. Kediyi tutarken çok sıkmayın dikkat edin ona.

Twoo

Şuan için yavruların mama yemesi uygun değil, siz onlara yedirmeyeceksiniz onlar gidip kendileri bulup yiyecekler.

Fistikpasa

20 aralıkta doğum yaptıysa yavrular şu an 42 günlük yani 1 ayı geçmiş. Yavaştan belki ek gıdaya geçebilirsiniz yaş yavru kedi maması gibi. Emzirdiğinden emin değilim demişsiniz belki de sütü yeterli gelmiyordur, ek olarak kedi sütü tozu ile de besleyebilirsiniz biberonla.

Bgmd

Yavru kedilere kedi süt tozu verebilirsiniz .