Kedim Kum Kabının Kenarına İdrarını Yapıyor

Merhabalar kedim kum kabının kenarına ve dışına idrarını yapıyor. İlk defa böyle yapmaya başladı, 1 hafta da 2. oldu bu anlayamıyorum. Kabın önünde ki paspas bile sırılsıklamdı. Ne yapmam lazım, sizce neden böyle oluyor? Fotoğrafta belirttim.

5 CEVAP

Twoo

Kum kirli, az olabilir. veya hayvanın idrar yollarında bir sorun olabilir. Kumu düzenli günden güne temizleyin devam ederse veteriner hekime gitmenizi tavsiye ederim.

kısır ise eğer kedi kum kabı dışına idrar veya kaka yapıyorsa sizden yardım istiyor dikkat çekmeye çalışıyor demektir. idrar yolunda bir sorun olabilir veterinere kontrole götürmenizi öneririm.

Benim kedim de aynı durum olmuştu Veteriner ise idrarında hiç bir sorun olmadığını kumunu beğenmemiş olabilir dedi kumunu değiştirdik şimdi bir sorun yok. Belki sizin kediniz de kumunu beğenmemiş olabilir

CakilYavrukus

Bir kere tuvalete poşet sermeniz çok yanlış. Zaten dipten parçalıyor tuvaleti kumu değiştirirken çamaşır suyuyla yıkayıp iyice durulayın. Asla kum eklemesi yapmayın seviye %20 ye düşünce döküp tıkayıp yeni kumu dökün.

eessmmaa

Kum kabı küçük geliyor da olabilir. Poposu dışarıda kalıyordur belki