Böcekler

kedianasi

kedim bi böcek gördümü hemen atlayıp yiyo gördüğümü anında durduruyorm sinek kabul ama diğerini midem kaldırmıyor korkuyorm yer bişey olur diye. yazda geliyo en büyük korkum bu oluyo eve böcekleri engellemek için ilaçlamaktan başka ne yapabilrim?

8 CEVAP

ursaminor

Neden iğrendiğinizi anlamıyorum, insanlar koca koca inekleri yiyorlar iğrenmiyorlar da etobur bir canlı böcüğü yiyince siz neden iğreniyorsunuz?
Zarar konusunda inanın o böceklerin savunma mekanizmaları kediyi kendinden uzaklaştırır. Mesela fıstık yeşili bir zeytin böceği var böyle. Bizim eve baharda gelirler bunlar. Kızım ilk bunu elledi sonra saatlerce ellerini yaladı, kötü kokuyor diye böcek. Sonra gördüğünde hiç tınlamadı. Çünkü biliyor ki ellediğinde kokacak :D
Mesela karıncaları fark edemiyorlar.

Geçen annemlerin apartmanında bodrumu temizlemişler mi nedir hamam böcekleri katlara hücum etmiş. Zilli (yorkie) böceği görüyor öyle mal mal bakıyor bak. Çevik böcek, köpek onun hızına yetişemiyor. Ama Fıstık olsa orada tek böcek kalmazdı :D
Hepsinin işini bitirirdi. Ama yemezdi. Sevmiyor onların tadını.

Siz de kendiniz öldürmeyin ayrıca böcekleri; çünkü böcek bile olsa bir yaşamı var ve elinden almayın derim ben. Kediler alabilir onlar kral/kraliçe çünkü :D

iselas

Bizim deli kız eğer kendi yakalayamıyorsa gelip eşimin başına miyavlamaya başlar. Kelebek sinek neyse ulaşamadığı gösterir bana verin onu diye başımızın etini yer. Mecburen eşim onu kaldırıp yetişemediği yerdeki kelebeğin yanına götürür birlikte kelebeği uçurup kovalamaya devam ederler. Çok eğlenceli oluyor bazen :)))

Reyyanhan

Ben tutup atıyorum . Yemeleri ne izin vermiyorum . Çünkü taşıdıkları okadar çok bakteri var ki . Asla izin veremem . Hemde vicdanen rahatsız ediyor saniyeler önce yaşayan canlının saniyeler sonrası öldüğü nu görmek . :/

Anonymus827062

Kedinize zararı kesinlikle olmaz. Zaten yemezde. Sadece öldürür ve bırakır. Aç bırakır iseniz mecbur yer o da ayrı konu:) benimkiler yaz olunca zıplayıp sinek yakalayıp öldürür bırakır yiyorlar mi diye bakarım ağızlarında geveleyip bırakır. Bir bakıma iyi çünkü siz ugrasmamis oluyorsunuz:) onlar da eglenmis oluyorlar:))

canakavi

Kedinize zararı olmaz aşıların çoğunu bu sebeplerden dolayı yaptırıyoruz bence engel olmayın 120-160metre kare eve bırakıyoruz kedileri meşgaleyi sineklerde böceklerde buluyorlar çoğunuda yediklerini düşünmüyorum maya öldürüp öldürüp evin icinde kuytu köşelere saklıyor. O kadar oyuncakları var bir kere hamam böceği ile kudurmasına denk geldim hiçbir oyuncak o hissi vermiyor ona kendinden geçiyor bildiğin .

Reyaura

Hamamböceklerinin sevmediği biber yağı ve sabunu eşiklere sürmek iyi bir yöntemdir. Parkeleri sık sık deterjanla silmekte, bu işgalcileri rahatsız edecektir.Karıncalardan kurtulmak . Yollarına tebeşir, tarçın, toz kömürü, siyah veya kırmızı biber dökerek yapacağınız bariyerler, onların eve girişini engelleyecektir. Ayni zamanda lavanta yagi tabiki suylun icine 4 5 damla damlatip eve sikin sinekte girmez evinize.

Marlo

Benim evindedir bi böcek olayı oldu korktum yiyecek diye ama takip ettim yemedi oynayıp bıraktı bi süre sonrada hiç sallamadı

Marlo

Mis gibi mamayı yemiyor mama seçiyor böceği yiyecekse kendi bilir aşılar var bişi olmax