Su Kaplumbağası Besleyen Var Mı

Cennet29

Teyzemin kaplumbağasının yaşadığı kabı cok küçük. Ona daha büyük bi yaşam alanı yapmak istiyorum bana fikir verebilecek olan var mı? Yada bakımıyla beslenmesiyle ilgili bilgiler. Bakan kişiler sadece kirlenince suyunu değişiyor ve yem veriyor. Daha iyi bakılmasını istiyorum onları bilinçlendirmek istiyorum ama bu konuda cok fazla bilgiye ulaşamadım. Önceliğim ona daha büyük bir alan oluşturmak kendim yapıp maliyeti düşük tutmak istiyorum . Hayvan avuç içi kdar bişey. Sizin kendi yaptığınız güzel kapluş evleri varsa lütfen paylaşın teşekkür ederim 💕

3 CEVAP

BusraLuti

Ben daha önce bakmıştım. Suyun sürekli temiz olması gerekiyor tavsiyem büyük bir akvaryum almanız çünkü yüzmeyi çok seviyorlar. Birde kuru alan yapmalısınız sudan çıkıp kendilerini kurutabilecekleri. Alabilirseniz uv lambası da alın kuru alan üzerine. Küçük kapta bakmak hayvana eziyet en kısa zamanda değiştirmeye çalışın :)

Daha önce baktım. 10-15 cm yükseklikte dikdörtgen cam akvaryum yaptım. Normal akvaryum da çok derinde kalıyorlar. Çıkabilecek bir taş mutlaka koyulmasını öneririm.

Cennet29

Teşekkür ederim