Köpeğimi Çifleştirmesem Meme Kanseri Olurmu ?

anfrenee

Köpeğim dişi ve nerde okusam disi kopekler ciflestirilmedigi zaman meme kanseri olur vb yazilar okudum sizce bu dogrumu. Ayni cins arkadasi var ama lesie onu gorunnce bagiroyor bir ara 3 ayliga kdr birlikte kaliyorlardi sonra onu sahiplendirdim gecenlerde lesiyle arkadi karsilasti lesie çiglik atmaya basladi digeri ise cok sevindi kisirlastirma derseniz ciflestirsem sadece onunla ciflestirebilirim bska kopek olmaz ama onu goruncede bagiriyor ne yapmam lazim ???

6 CEVAP

NehirC

Kısırlaştırın. Çiftleştirmek zorunda değilsiniz ve kısırlaştırmak daha sağlıklı.

Feronia

Hayır bu yanlış bir bilgi.
FIP ile ilgili farklı söylentiler duymuşsunuzdur, "Yakında tüm kediler FIP olacak." gibi.
Ben de söylüyorum hatta bilim de destekliyor ki "Çoğu köpeğin sonu kanser olacak ve sahipleri kendilerini suçsuz sanacak.".
Sağlık için kısırlaştırmak iyilik değildir, işin kolayına kaçmaktır.
Kanserin asıl sebepleri:

  • Kuru mama kullanımı

  • Aşı tekrarlatma

  • Kimyasal parazit tedavileri
    Bunun sadece mama kısmını uygulayan sahip oranı zaten %3 iken ben burada neyi savunuyorum ki zaten? Üstüne bir de aşıyla parazit ilacı var, yaklaşık %1 kalıyor geriye. Evet, bu %1'in içindeyim. Siz niye olmayasınız? Ben bilmiyor muyum açıp pakedi kaseye dökmeyi, 2 ayda bir tüpün ucunu kesip ensesine damlatmayı?
    Köpeğin çiftleşip çiftleşmemesinin bir önemi yok. Kısırlaştırmak meme kanserinden korur, evet ama doğru olan bu değil ve kısırlaştırmanın da riskleri var.
    Bu internette en çok beğendiğim bu konudaki makalelerden biri.
    Hayvan bakmak o kadar kolay değil...

anfrenee

Tessekurler. Bilginizi paylastiginz icin

Siyah_beyaz

Kopeginizi ciftlestirince meme kanserine adım adım yaklaşmış olur. Kisirlastirnca ömrü uzar saha rahat eder kanser ve tümör riski azalır

anfrenee

Neden daha sağlıklı acaba?

anfrenee

Tesskrler cevaplariniz icin