Kedimin Vücudundaki Yaralar Egzama Mı Besin Alerjisi Mi

Bgmd

Kedimin alerjisi mi var egzama mı ?

7 CEVAP

veteriner hekimin görüp bazı testler yapması yaşına durumuna göre daha doğru olur. korkutmak istemem ama geçmeyen yaraları olup karaciğer yetmezliği teşhisi konulan kediler var. görüşüp kan testi vs yaptırmanız daha iyi olur.

Bgmd

Tavuklu mama yiyordu genelde 7 - 8 gündür somonlu mamaya geçiş yaptık dışkısı iyi ishal falan olmadı ama bu yaralar çıktı. Yumurta alerjisi var ama balık alerjisi olduğunu hiç düşünmedim yaş mamada balıklı yiyince bir sorun olmuyordu. Balıklı mama buna sebep olabilir mi yeniden tavuklu mamaya geçince düzelir mi ? Yaralarına Crystalin sprey sıkıyorum

GeceFanzini

Çoğunlukla tavuk alerjisi olsa da, balık alerjisi, tahıl alerjisi de olabiliyor ayrıca bir anda yüksek hayvansal proteinli mamaya geçiş yapmak da deri sağlığını etkileyebiliyor. Alerjisi konusu çok çeşitli ve kan tahlili lazım. @whereisthepo0p arkadaşın da dediği gibi karaciğer ve iç organlara bağlı durumlarda da olabiliyor. Fakat sizinkisi mama geçişinin hemen akabinde olduğu için mama ile alakalıdır diye düşünüyorum. Balık olmasa bile mama içeriğindeki bir şey de iyi gelmemiş olabilir. Bunu deneme yoluyla anlamaya çalışmak kedinizi çok yıpratır. Hemen veterinere götürüp gerekli tetkikleri yaptırmanız daha sağlıklı olur.

Bgmd

10 aylık bu arada veterinere gideceğiz sadece mama kaynakliysa hemen mamayı vermeyi kesmek için sordum teşekkür ederim cevap verenlere

Sezgek

Alerji kaynaklı olma ihtimali çok yüksek anlattıklarınıza göre yani eğer bir şeye alerjileri varsa zaten başla şeye de hiç beklenmedik anda alerjileri çıkabiliyor benim kızımında alerjisi var çok uzun süredir evden hiç bir şey vermiyordum ama yumurtayı çok seviyor ben yerken başımda bekliyor bende dayanamadım haşlanmış yumurtamdan nohut kadar verdim bir kaç gün vermez olaydım hemen kulaklarını yoldu o yüzden alerjik kedilerde bir tane ona yarayan mama bulup ondan vazgeçmemek lazım dışarıdan da hiç bir şey vermemek gerekiyor

Bgmd

Güncel

Leon23

Guncel