Kaç Kere Tuvalete Gitmeli?

Mirabonibon

Kedimde gingivit denen illet var ve böbreklerle bağlantılı olduğunu da duydum kedim maşallah çok sağlıklı dişleri ve diş etleri dışında hiçbir sorun var gibi durmuyor çok ama çok hareketli bir kedi dışkısı falan her şey normal ama dediğim gibi bu diş eti probleminin böbreklerle bağlantısı olduğunu biliyorum kedimin günde 4,5 kere falan çişini temizliyorum hatta belki 6,7 kere çok su içmiyor aslında yani normal ama çişe çok çıkıyor gibi geliyor sizin kediniz günde kaç kere çişini yapıyor? Bu kadar yapması normal mi sizce?

8 CEVAP

bilemiyorum yavrular daha çok tuvalete çıkıyordur belki ama yetişkinler 2-3 kere çişini yapıyor. bence başka hekimle de görüşün hatta mümkünse yaptırmadıysanız sdma biyokimya yaptırın mutlaka.

hiç spreyle çiş yapmasına engel olmak diye bir şey duymadım maalesef. bence daha doğru bilgiler için iyi bir klinikle görüşün ufak çaplı bir çekap yaptırın gerek duyuluyorsa mutlaka.

Mirabonibon

Ay yanlış anladınız diş etlerine sprey sıkıyorum gingivit ilerlemesin diye burada böbreklerle de bağlantılı olabileceğini okudum diş eti sorununun o yüzden ben de korktum ama normal değil gibi o yüzden sorarım teşekkürler tekrardan

Rosier4

Kedim 6 aylık 5-6 kez çişini , 1 kez bazen 2de olabiliyor dışkısını yapıyor.

gingivit için parmağa geçirilen bir eldiven var gümüş bir şeyler içeriyormuş eskiden 70 80 tl ydi şu an bilmiyorum ama vet kliniklerinde görürsünüz mutlaka sorunca. bir de novomed pristine jel var dişler için trendylda da satılıyor klinik fiyatından daha uygundur muhtemelen. ikisiyle masaj yaparak temizlerseniz gingiviti için daha iyi olur tabii yine de sorup danışın :)) sprey sıkmaktan daha etkili olacağını düşünüyorum. her yavru kedi bu kadar çok işiyorsa normaldir belki de çiş kısmı büyüdükçe azalır sıklığı :)) humuslublog a bi bakar mısınız bir de instagramına kedilerinden birinde vardı bu problem bayağı önerisi vardı sabitlidir muhtemelen süreç diye düşünüyorum

Mirabonibon

Bide veterinerim bana yeterli anne sütü alamadığı veya sokakta ıslak şeyler yediği için böyle oluyor demişti hiç böbrek konusu açılmadı bile burada gördüm korktum o yüzden soruyorum

Mirabonibon

Şu an iyice korktum ama annemin 20 yıllık kedi besleyen arkadaşının 17 yaşındaki kedisinde de bu problem vardı yıllardır hiç geçiremediğini sadece spreyle azaltabildiğini söyledi bizimkide öyle şu an spreyle idare ediyoruz o da hiç böbreklerden falan bahsetmemişti onlara da sorarım ben o zaman teşekkür ederim

Mirabonibon

Tamamdır bakıyorum çoook teşekkür ederimmm