Chinchilla Irkı Kedimin Yaşama Süresi

ugurorkide

**Merhaba Chinchilla bir erkek kedim vardı 2005 doğumlu demek istediğim özellikle bu ırkı besleyen var ise ona gerçekten insanmış gibi davranın ve onu çok sevsin ayrım yapmıyorum bu bilinsin şu an hem tekir hemde British kedim var ırkı ne olursa olsun köpek te dahi hepsini çok seviyorum benim chinchilla olan kedim bugün ebedi uykusuna daldı vefat etti 2018 yılındayız tam 13 yıl yaşadığı bu bilgi belki ne kadar yaşar gibi düşüncesi olan için yazıldı bakıma göre kısa yada uzun yaşayabilir onu çok ama çok özleyeceğim herkese sevgiler saygılar **

12 CEVAP

zeynepgurgen

Başınız sağ olsun. Eminim evlat muamelesi görmüştür evinizde. Güzel bir bakım ve sınırsız sevgiyle gerçekten sınırlar zorlanabiliyor. Mestan'ım 20 yaşında vefat etmişti. Sabır diliyorum size.

Feronia

Başınız sağ olsun. :(
Bence mutlu yaşamak uzun yaşamaktan daha önemli. Umarım ki ikiniz de birbirinize bir şeyler öğretmiş ve her anınızı mutlu geçirmişsinizdir.
Ortalama şartlarda bakılan aynı cins kedilere göre gayet uzun yaşamış.
Sınırları zorlamayı severiz, benim hedefim kızımla 20 yıl. :)
Hepsinin tüyü kadar ömrü olsun...

dollfacepersian

Öncellikle başınız sağolsun.Genellikle bu ırk maksimum 13 yıl yaşıyor maalesef ama istisnalar var tabi ki.Mesela kedili bir hayat bloğu sahibinin İran kızı 13 yaşında ve yaşlı bir kediye göre çok iyi durumda. İnşallah benim oğlum da çok uzun yıllar benimle olur..

Feronia

@zeynepgurgen
Kasapla, ciğerciyle kanka oldum sağ olsun :D
Kanser, diyabet bizden korksun :)

zeynepgurgen

Gerçekten deyimde geçen kasapçı kedisi ben olmuş durumdayım. Kasabımızın müdavimi Garip var, sokak köpeği. Hep dükkanın kapısında buluşur, birlikte sıramızı bekleriz. :D

NehirC

Başınız sağ olsun. :( 13 yıldır siz mi bakıyordunuz yoksa sahiplenmiş miydiniz? Eğer 13 yıldır siz bakıyorsanız gerçekten tebrik ederim. 13 yaşını göremeyen birçok kedi var maalesef. Umarım benim kedim de 13 yaşını görebilir.

ugurorkide

Çok teşekkür ederim hepinize evet 13 yılımız geçti benim bir oğlum var 12 yaşında hep bana derdi baba kedi bile beden bir yaş büyük o zaman sende abi de derdim :'''( tek bu ırk için değil tüm kedi olsun köpek olsun hangi ırktan olursa olsun en önemli konu iç ve dış parazit tedavisi yok o mama daha iyi yok bu mama daha iyi deme ile olmuyor benim rahmetli babaannem İzmir Karşıyaka da iken 40 a yakın sokaktaki kedileri beslerdi ve harici evinde de 5 kedisi vardı yıl 1985 mama hiç görmedim onlar için yemek hazırlar ve doyurur sonra bizi ve kendini doyururdu nasıl öldüğüne gelince inanın çok araştırdım kusma ve ishal durumu olduğu vakit suyuna dikkat edin ben kendim serum hazırlayıp hep suyunu taze tuttum tavuk haşlama patates taze ılık su yazacak çok şey var bazı yaş durumuna göre yaşlanan kedilerin bakımı ve onlara yapacağımız hizmet kendimizden fedakarlık vermemiz gerekiyor iki hafta kadar halsizlik çoğaldı tuvalete mamasına suyuna hep taşıdık keşke şu an yanımızda olsaydı ve son günü iyice halsizleşti ve sanki ben artık gidiyorum dercesine gözlerimin içine bakıp durdu :'''(((

Fatmacakiir

Basiniz sagolsun cok cok uzuldum benim oğlum da 6 aylik chinchilla umarim sizin gibi yillarca benimle olur cok uzucu gercekten ama hayat elinizden bisey gelmiyor

Tugbabilginer

Benimde 10 yasında chinchilla kedim var yazdıklarınızı okuyunca çok duygulandım...

NehirC

Bir de neden öldüğünü yazarsanız chinchilla sahipleri için daha faydalı olabilir. Eğer önceden önlem alınabiliyorsa alırlar.

canakavi

Başınız sağolsun ;(

ugurorkide