Kedimin Cinsi Nedir

aysenurkusan1

**Kedimin annesi tekir sokak kedisi. Kendisi bembeyaz sadece başında 3 gri çizgi var. Burada Petlerim'e kedimi kaydeceğim ama cinsini ne seçmeliyim bilmiyorum **
Resimde tüylü çıkmış ama o tüyleri o kadar yok yani çok az.

17 CEVAP

zeynepgurgen

Albino olabileceği fikri yanlıştır. Zira kafasındaki siyah rengi görmemek mümkün değil. :)

zeynepgurgen

Ankara kedilerinin de iki gözü farklı renk olabilir. :)

eltarcin

http://www.preloved.co.uk/classifieds/pets/cats/for-sale/cannock/kitten
Buradaki 11. resme benziyor. Bu resimde tahminimi doğruluyor. Kediler çoğunlukla babaya çeker. Babası büyük ihtimalle Angora (Ankara) kedisi. Kediniz Tekir ve Angora melezi olabilir.

Sutunannesi

Benim kedimde kedinize benziyor onunda kafasında çizgi var. Muhtemelen albino bu yavrucak yani diğer kardeşler tekir olabilir. Arada böyle istisna doğuruyor anneler. Bizim mahallede simdiya kedicik bir tane beyaz doğurmuştu mesela. Anne veya babadan herhangi biri ankara da olabilir ama melez kediniz. Ankara melezi diyebilirsiniz :)

Siyah_beyaz

Van kedisi çünkü onların küçükken başlarında siyah leke olur sobra kaybolur. Sizinki buyuduyse ve gecmediyse van kirmasidir ama ankara degil

eltarcin

Safkan Ankara kedisi normalde bembeyaz olur. Ama Ankara kedisi denildiğinde bir çok renk çeşiti de vardır. Sizinkisi o renk çeşitlerinden de değil çünkü büyük ihtimalle melez. Ama dediğiniz gibi baskın olan ırk yazılır. Zaten normal tekirlerden de yüz yapısı farklı.

Siyah_beyaz

Ankara kedisi sadece uzun tüylü olur her uzun tüylü kedi de ankara kedisi değildir ben renkten bahsetmiyoru

eltarcin

@Siyah_beyaz
Ben size söylemedim zaten. Ankara kedisi uzun tüylü olur ama bazı istisnaları da vardır. (Görmüş biri olarak söylüyorum) Zaten @aysenurkusan1 kedisi de melez. Safkan olmadığı için uzun tüylü olması gerekmez.

NehirC

Kardeşinin iki gözü farklı renkmiş. Demek ki babaları Van kedisi. Ankara kedisi değil.

eltarcin

Tüy o kadar da sorun edilecek bir şey değil. Sonuçta annesi tekirmiş. Tüy konusu anneye çekmiş olabilir.

aysenurkusan1

@eltarcin olabilir . Kardeşinde hiç çizgi de yok onun gözleri mavi yeşil.

aysenurkusan1

ben burada cinsini ne olarak seçmeliyim

aysenurkusan1

@sutunannesi toplam 4 kardeşler ikisinde kafa sırt ve kuyruk kısmında tekirlikler var gerisi beyaz , diğeri de bembeyaz mavi yeşil gözlü. Seçeneklerde ankara melezi yok , kediniz melez ise baskın olan ırkı yazınız diyor, ankara kedisi yazıyorum o zaman

aysenurkusan1

Tüy konusunda tüyleri çok az hele kulaklar neredeyse yok gibi o kadar az , kuyruk incecik

zeynepgurgen

Kediniz kaç aylık bu arada?