Göz Solüsyonu Yerine Geçen Şeyler

Arkadaşlar kedimin göz, kulak temizleme solüsyonu bitti ben yenisini sipariş ettim ancak haftaya cumartesi kargolanacağı söyleniyor ve şu an kedimin gözü çok akıyor nasıl silebilirim

16 CEVAP

Lilibeth

Nemli pamukla silebilirsiniz demlenmiş poşet çayla pansuman yapabilirsiniz gentagut damlatabilirsiniz

stellabennett

bence herhangi bir ilaç damlatmayın zarar verebilirsiniz arkadaşın da dediği gibi çayla silebilirsiniz ya da ılık suyla

SakizTarciko

Herhangi bir ilaç damlatmayın bir başkasının kedisine iyi gelen şey sizinkine gelmeyebilir , ılık çayla pansuman yapabilirsiniz , bir de varsa crystalin, crystalin ilaç değil bu arada dezenfekte edici bir solüsyon ağız göz kulak herşeyde kullanabilirsiniz onun bir zararı yok

Maalesef yok dr animal kullanıyordum o da bitti

Çayla silmenin herhangibir zararı olmaz dimi

CakilYavrukus

Gözü akıyorsa sadece solisyon yetmez. Veteriner bir muayene etsin, daha sonra eczaneden insanların da kullandığı göz damlası yazacaktır. Eğer gözünü kaşıyorsa kafalık da takın. Düzenli olarak 5 saatte bir damla damlatın ve aktıktan sonra akan pisliğe şaşıracaksınız bunu solisyonla silin. Gözü böylece tedavi olup iyileşecektir.

@CakilYavrukus vet e gittik bu sorundan dolayı vet kirpik batması olduğunu söyledi ve vıgamox ve tobrased damlası verdi ve şu an solüsyon bitti yani göz temizleme solüsyonu ve şu an damlalarını damlatmama rağmen gözü akıyor ve koyu turuncu çapak oluyor

Sizce ne yapmalıyım???

CakilYavrukus

Gözünü kaşıyorsa kafalık takmak gerekir bu önemli. Renkli sıvı damlatıp mercekle baktı mi göze veteriner? Retina da bir sorun var mıydı

CakilYavrukus

Bende o dranimal kullanıyorum. O gelene kadar demlenmiş çay suyundan biraz kağıt havluyu ıslatın süzün. Sonra biraz da normal suyla çayın ağırlığını giderin. Sıktıktan sonra silebilirsiniz.

Maalesef hiçbir şey yapmadı sadece gözünü açtı baktı kirpik batması var dedi ve damla verdi

Dr animal kutusuna biraz içme suyu koyup çalkalayın sildim olur mu akşam da ağrısını alması için dediğiniz çayı yapacağım

CakilYavrukus

Uzman bir veteriner renkli sıvı damlatıp ışıkla bakarak retinanın zarar görüp görmediğini kontrol edip, buna göre yol izler. Kediniz peki gözünü kısıyor mu yoksa açık mi gözü

Aslında sürekli değişiyor ancak çok kısık değil

Sanırım yeni bir soru yazıp kedimin gözünün fotoğrafini koysam daha iyi olur

CakilYavrukus

En sağlıklı tedavi için bir kafalık takın. 7 gün çıkarmayın damlalarla birlikte (damlayı sağlıklı göze de damlatın) tedaviye devam edin. 7 gün sonunda iyileşecektir retinada sorun yoksa geçmiş olsun.