Deri Kaşıyıp Kanatıyor

ARKADAŞLAR bu yara ne yarasıdır mantar aşası yaptık yine biyer kapanıp biyer açılıyor kaşıyınca bu durumdan çok sıkıldım veterinerlerde hepsi para tuzağı

9 CEVAP

Sezgek

Mantar değil bu kedinizi tıraş ettirmişsiniz sanırım tıraştan tahriş olmuş onu kaşıyıp yara yapmış gibi duruyor cristalin sürün günde iki kere gerekirse yakalık kullanıp kaşımasını engelleyin eğer başka yerde çıkarda ve kaşınmaya devam ederse gıda alerjisi olma ihtimal yüksek ama şu anda yaranın biçiminden tıraş nedeniyle tahriş olmuş gibi duruyor kötü bir tıraşlama yapılmış gibi duruyor hatta stresten de kaşıyıp kanatmış olabilir

Sezgek

Bu attığınız görsel tam tıraş izi gibi durduğu için benim aklıma geldi o büyük harflerle bir vurgulama yapmanıza gerek yoktu ya da epikrizini daha uzun yazsaydınız daha açıklayıcı olabilirdi belki o zman gıda alerjisi var kedinizde çok yüksek ihtimal alerji kaynağını bulmanız lazım bu süreçte eğer evden gıda veriyorsanız vermeyin buna haşlama et et suyu yumurta falan da dahil kuru mama dışında hiç bir şey vermeyin hipoalerjenij mamaya geçmenizi öneririm mama kimi kediler tavuğa kimi kediler başlığa alerji gösteriyor kimi kediler ise tahıla ama alerjik kediler de yüksek protein miktarları da iyi gelmiyor mesela benim kedime nd brit çare gibi yüksek protein içerikli mamalar da yara yaptı vet şeritlisi hypoallergenic mamaları düşünebilirsiniz benim kedimin tavuğa alerjisi var çok şükür hills yon başlıklı ile büyün sorunlarınızdan kurtulduk şu aşama da doğru mamayı bulmakta fayda var

Ramses te tıpatıp aynısı vardı ilk önce mantar dediler kesinlikle değil. Veteriner değiştirdik ama tabii bu arada mantar tedavisine başlamıştık. Diğer veteriner wood ışığı (mavi ışık) ile baktı mantar değil dedi oraya cristylain sprey sıktık bir de hayvanlara özel merhem aldık veterinerden sanki içinde baticon vardı rengi turuncu gibi onu sürdük 3 güne geçti.

Mama harici birşey de vermemeniz gerekiyor eğer seviyorsa mümkünse balık türevleri

VÜCÜDUNUN BELİRLİ YERLERİNDEDE VARDI BU O YÜZDEN TRAŞ ETTİRİP TAM GÖRMEK İSTEDİK

GeceFanzini

gıda alerjisine benziyor. ve gıda alerjisinin çok çeşidi var, kapsamlı tetkik yapılmalı bu anlamda.. ve bu süre zarfında virbac veya hill's essential ürünlerinden kullanmanız iyi olur.

Bszcn

Eğer vücudunun diğer yerlerinde de varsa veterinere gidip tahlil yaptırmanız gerekiyor

Anonymus985465

İlkönce yakalık takın. Yarayı dr. animal ile iyileştirebilirsiniz.
Mamasındaki katkı maddelerine allerjisi olabilir. Allerjen kedilere uygun mamaların numunelerini deneyebilirsiniz.
Faydası olmazsa, tıbbi mama yedirmelisiniz
Hemogram yaptırmanızda fayda var.
En basit vakalarda pire de kaşıntıya sebep olup yaralar oluşabilir

Leon23

Guncel