Kedide Mantar

Rabiaustun

1.5 aylık kedide mantar var. 1 doz mantar aşısı oldu ama gene de felaket arttı. Su an da vücudunun büyük bir kısmını kaplamış durumda. 2.dozu da yapılacak ama ise yarar mı hiçbir fikrim yok. Su an sarımsak- sirke kullanıyorum. Travacort kremi uyguluyorum. Acaba geçer mi ? Bir de diğer kedimin de burnuna bulaştırmış . Ama onda cok cok küçük ve belli belirsiz. Bir kaşınma kızarıklık vs de yok. Ona da bugün aşı yapıldı. Acaba ilerler mi ? Ne yapabilirim ?

3 CEVAP

Masisko10

Ilk aşıdan sonra bi miktar ilerleme olabilir. Benim iki kedimde şu an martar yeni sahiplendiğim kedim diger kedime bulaştırdı zor bi süreç.yayılmayı engellemek icin ben travacort krem ve batikon kulaniyorm

aleyn

kedinizin bağışıklığını yükseltmelisiniz öncelikle, mantar egzama gibi deri hastalıkları bağışıklık zayıflayınca hemen kendini gösteriyor ve ilerliyor. maması tavukluysa ya da içerik olarak yeterli değilse değiştirebilirsiniz. vedavetin bağışıklık güçlendirici ürünlerinden birer kür kullanabilirsiniz.

Masisko10

Ikinci aşıdan sonra düzelmeler başlayacaktır ama bence kedileri ayır ve kendi kedinin burnu için biseyler yap çnkü çok hızlı yayılıyo benim kendi kedim şuan daha kötü durumda.umarım senin öyle olmaz çabucak iyileşir minnoşlar