Depremden Korkan Kedi?

Seydgn

Arkadaşlar deprem bölgesindeyim çok kötü sallandık tüm gün ve güvenli sayılacak bir yere geçtik kedim çok korktu burnu morardı ve aşırı hızlı nefes alıyor su içmiyor yemek yemiyor tuvalet yapmıyor bi şey olur mu korkuyoruz

13 CEVAP

Mirabonibon

çok ciddi etkilendik binamız hasar gördüğü için çıkmak zorunda kaldık bi oraya bi buraya kedim pusetin içinde nasıl bağırıyor çıkmak için en sonda teyzemlere geldik kedim o kadar rahatsız ki hala uyumadım gözlerim o kadar kanlanmış ki yorgunluktan bayılacam 5 saatlik uykuyla falan ayaktayım bağırıyor sürekli ne yapacağımı şaşırdım ne su içiyor tek yaş mama yiyor bağırıyor ne yapacağımı şaşırdım geçmiş olsun hepimize

Haleeee

Sen tedirgin oldukça o da olur boxu varsa sakinleşene kadar orda kalsın senin kokun olan bir eşya koy yanına rahatlar bizde aynı şekilde olduk yanımda benimde ama benim de tuvalet sorunum var

mervegomis

Sevecen ses tonu ile konuş onunla kucağına al tasması takılı bir şekilde okşa ve konuş onunla sakinleşene kadar kucağında tut hırkana eşyana vs senin kokunu alsın hep. Soğuktan burnu morarmış olabilir sıcak tutmaya çalış birşeyler sararak. Geçmiş olsun Rabbim yardımcnzı olsun 😢

mervedoganay

Ahh keşke elimizden bir şey gelse :((( Dün gece Twitter'da bir veterinerin yazdıklarını okudum. Aklımda kalanları iletiyorum sizlere:
-Box'ın üzerini havlu, örtü vb. bir şey ile örtün kendilerini güvende hissederler.
-Onunla tıpkı evinizde olduğu gibi şefkatli ses tonunuzla ara ara mutlaka konuşun.
-Yanında ağlamayın, bağırmayın. Ürkmesin. Bizim hislerimizden etkileniyorlar.
-Bizlerin hissedemediği elektriksel değişimleri de hissediyorlar. O yüzden onların bizden daha stresli olması normal. Toparlanacaklar ama zaman alacak.
-Kumunuz yoksa gazete parçaları ya da kağıtları parçalayıp tuvalet için bir kutu içerisine yer yapabilirsiniz. Ama yeme içme aksadığı için uzun süre tuvalete çıkmayabilirler. Korkmayın.
Tüm iyi dileklerimiz, kalbimiz, aklımız sizlerle. :(

zeynandkekik

Merhaba arkadaşlar, çok geçmiş olsun. 😢 instagramda @vetterapist kullanıcı adlı Gökhan Durukan veteriner hekim, depremzede kedi ve köpek sahipleri için ücretsiz terapi desteği vereceğini açıklamış. Başvurursanız belki bir nebze yavrularınız rahatlar. Allah hepinizin yardımcısı olsun. Yüreğim ve dualarım hep sizlerle birlikte.😔

iremdemir16

Tasmasını tak o şekilde kutusundan çıkar kaçma riski olmasın

Fistikpasa

Allah yardımcınız olsun elinizden geldiğince rahatlatmaya çalışın kutusunun içinde dursun kendini daha güvende hissedecektir

Sezgek

Bizde aynı durumdayız tuvaletini yaptı ama ne yemek yiyiyor ne su içiyor neredeyse 24 saat olacak bir şey yiyip içelim yaş mama aldım imkanlar dahilinde elinle ağzına koyuyorum tükürüyor suyu zorla içirmeye çalışıyorum içmiyor ne yapacağımı bilmiyorum artık

Istina

dualarimiz herkesle... oradaki hayvanlar icin de yardim toplama mesajlari gelior ama dikkat etmek gerekiyor. insan yada canli sinifina asla sokamayacagim bazi mahluklar budurumda dolandiriclik pesinde olabiliyor. Merak ettim petlebi kurumsl bir kurum acaba burdan bi bilgi verseler gercek yardımlar nerelere yapilabiilir?oradaki canlar icin...

Sezgek

Benim kızım bugün biraz bir şeyler yemeye başladı öyle çok değil gelip geçip iki üç tane alıyor kuru mama ağzına ona da çok şükür diyorum ama su hala içmiyor çay kaşığı ile zorla içeriyorum ne yazık ki hiç hoşuma gitmese de ensesinden tutup akıtıyorum ağzına bilmiyorum ne kadar faydası var ama bir kaç damla geçiyordur en azından midesine diye düşünüyorum evde olmadığımız için neredeyse hiç uyumuyor onu ne yapacağım onu bilmiyorum

Seydgn

Evet tasması takılı hep yakınımda tutuyorum evden kum alabildik Allahtan ama girmiyor

iremdemir16

Stres olmuştur sen yanında ol her şey hallolur

05tuba

Bulunduğunuz il neresi? İllerde ücretsiz tedavisini üstlenen veterinerler var instadan paylaşım yapıyorlar, onlarla iletişime geçin mutlaka. Off çok geçmiş olsun Rabbim hepinizin yardımcısı olsun :(