Kedim Kustu

Selenay1

Kedim bu sabah kıl kustu evde 4 farklı marka malt var asla yemiyor ete tavuğa karıştırıyorum bu sefer etle tavuğu da yemiyor ne yapabilirim çim alacağım ama malt da vermek istiyorum bağırsaklarını riske atmak istemiyorum

5 CEVAP

IIREMMM

biz de başka marka birkaç malt kullandık en son olarak veteriner kliniklerinde satılan vetriline markaya geçtik gayet memnunuz ,veterinerinize sorabilirsiniz siz de,kedi çimi maltın yerini tutmaz diye düşünüyorum çünkü tüyleri dışkı yoluyla değil kusarak çıkartacak sık sık malt yerine çim yeyip tüy yumaklarını çıkarmak için kusması uzun vadede mide hassasiyetine de sebep olabilir diye düşünüyorum

Anzilha

Kız kardeşimin kedisi yemiyordu ben patisine sürdüm maltı temizlemek için mecbur yedi maltı yada ağzına elinizle sürün hiç yoktan biraz yemiş olur

IIREMMM

evet patisine sürmek de bir seçenek, elden yedirince de bazen daha keyifli yiyorlar :)

Balimlilac

Malt tabletleri var onları deneyebilirsiniz.

Minminik

oranını iyi ayarlamak lazım multi vitmine karıştırıyorum, malt 3 cm veriyorsam vitamin 8-9 cm sıkıp iyice birbirine karıştırıp veriyorum, bendeki vets plus ın maltı