Sokak Köpeğinin Patisi Yarılmış

limerence

Bu köpeğin adını coco koydum. Kendisi gunlerdir surekli titriyordu. Bir şeyi olduğu belliydi. Bugun de arka ayağının ustune basamiyordu. Çok sakin bir köpek o yuzden bakabildim ayağına. Patisi yarılmış. Ne yapacağımı bilemedim kantaron yağı doktum. Umarim zararli değildir. Veterinere goturemiyorum aracimiz ve durumumuz yok. Ben 16 yasindayim babama bağlı olmasam yetiskin olsaydim kredi bile ceker götürürdum ama suan oyle bir sansim yok. Ne yapabilirim ayağının iyileşmesi icin lutfen yardim edin. Cocoyu cok seviyorum çok titriyor korkuyorum ölür diye. Ayrica bi sığınak yapmistik onceden oraya koymuştum dün ama titremesi geçmemiş. Sabah saldim biraz dolansın diye. Ama geri dönüyor bana sürekli

10 CEVAP

dilanbulent

Çok geçmiş olsun. Böyle bir durumda ne yapılacağını bilmiyorum, başlık yukarı çıksın belki göremeyenler görür diye bunu yazıyorum

kimyonesra

Merhaba, çok geçmiş olsun. Bazı veterine kliniklerinde hekimler sokak canlarının tedavilerinde bazen ücret istemiyor veya tedavinin durumuna göre sahipli hayvanlara kıyasla çok daha uygun bir ücret söylüyorlar. Şehrinizde bulunan klinikleri bir araştırmanızı öneririm, böyle bir hekim elbet vardır. Söylersiniz aracınız olmadığını, kendileri gelebiliyor.

imkanın varsa belediye veterinerine götürürsen ücretsiz yardımcı olur çok geçmiş olsun

limerence

@kimyonesra
ekstra bi gelisme olmadi, kantaron yagi dokuyorum sabah aksam ama yaliyor onu. Patisi biraz daha iyi gibi düne gore ama ustune hala basmakta zorluk cekiyor. Ve cok titriyor

limerence

Agarthagulcan
belediye veterineri asiri uzak aracimiz da yok maalesef. Bir de guvenemiyorum son olaylardan sonra belediyelere. Googledan bakmistim iyi yorumlar cok azdi

Zaten belediye veterinerine götürmeni önermem, bir kere belediyede bir sokak kedisini kısırlaştırmıştım; Kedinin içinde küçük makas gibi birşey bırakmışlar, kedi öldü. Şuan yapabileceğin en iyi şey iyi bir veterinere götürmek, orada her yerine bakarlar zaten.

Hem Coco’ya hem de sana geçmiş olsun🎈

kimyonesra

Merhaba @limerence son durum nedir?

kimyonesra

@limerence şehrinizdeki hayvan derneklerine yazabilir misiniz onlar yardımcı olabilirler belki? Acı çekiyor belli ki çocuk :(

kimyonesra

@ispartahayvandostlari
@ispartahayvankorumadernegi
Bunları bulabildim. Lütfen yazın

Verda59

Veterinerlik bir durum yok götürsende batikon sürüp sizi göndericek dikiş atamaz üzerinden bir kaç saat geçmiştir sokak köpeği oldu için günde en az 3 defa yarasını temizlemen gerekiyor kendiliinden kapanıcak daha önce ayni durumu yaşadım patisi iyileşmişti köprğimin merak etme geçmiş olsun