Tüyde Seyrelme

Reyaura

Dün çok bekirgin degildi akşam dikatimi çekti cok seyrelmis neden olabilir ??

18 CEVAP

zeynepgurgen

Pençe yediğini sanmıyorum. Öyle olsa seyrelme yerine çizik olurdu. Pençenin sahibi mutlaka imzasını bırakırdı yani. :)

Nurbaran

Eğer kulak ve çevresini kastediyorsanız normaldir ben de daha önce sordum

zeynepgurgen

Gayet normal görünüyor aslında. Kedilerin zaten göz-kulak arasındaki bölgede tüyler seyrektir. Fotoğrafta her şey yolunda gibi ama siy fazladan bir seyrelme mi fark ettiniz? Tek tarafta daha mı çok mesela?

zeynepgurgen

Vallahi bir olağandışılık görünmüyor. Tüyleri seyreltecek derecede bir darbe almış olsaydı haliyle bir kızarıklık, çizik vs olurdu. Endişelenecek bir durum olduğunu düşünmüyorum.

Reyaura

Tamam teşekkür ederim @zeybepgurgen . Cogalirsa vete bi götürürüm

zeynepgurgen

Aynen öyle. En iyi seçenek birkaç gün gözlemlemek. :)

Reyaura

Ahaha mantikli :D

zeynepgurgen

Yine de eğer ben enfeksiyon kapmasından korkarım, içim rahat etmez derseniz oraya azcık baticon sürebilirsiniz. Zararı olmaz. :)

Anonymus827062

Dengesiz beslenme ve stres olabilir. Benim dişi kedimi sahiplendigim zaman doğum yapmasının üzerinden üç ay geçmişti. Çok zayıf bakimsiz gibi ve bundan daha çok iyi yani da tüy dokugu halinde kel gibiydi. Sonra ben ona iyi derece de baktım hem kilo aldı hemde o bölgelerde hiç açıklık kalmadı tüy doldu. Şunu da belirteyim stres kaynaklı da olabilir. Yeterli beslenememe ve kendini huzursuz hissetme bunlara etken olabilir. Onun dışında önemli bir sorun olduğunu sanmıyorum

Anonymus827062

Evet onun etkisi büyük;) resimde de bir huzursuz hal mevcut. Stres yoğun görünüyor. Sayıyı normale döndürür isen kendiliğinden düzelir iki haftaya kadar;) geçmiş olsun ancak korkulacak bir durum yok

Marlo

Benimkininde kulak ve çevresi seyrek

Reyaura

Kulak değil gozunun ust kısmı

Reyaura

Bunlar surekli oynuyor pence darbesimi aldi acaba normalden cok daha fazla seyrek boyle degildi

Siyah_beyaz

Her kedide oyle

Reyaura

Bugüne kadar yoktu diyorum ! @Siyah_beyaz ayrica senin yorum yapmasink istemiyorum !