Köpeğim Çok Havlıyor¿

anfrenee

Köpeğim evin içine bıraktığım zaman evin her tarafina lavabosunu yapiyor yer belirledigimiz zaman aşiri cok havliyor hic susmuyor ayrica lavabosunuda yapmiyor bekliyor disari cikartiyoruz hemen yapiyor kopegim 45 gunlukken geldi ve suan 6 aylik civarinda geldiginden beri hep boyle bana yardimci olirmusunz lutfenn??

5 CEVAP

ursaminor

Sirkeli suyu geçtim sirkenin bizzat kendisinin hiçbir işe yaramadığını sabahın 5'inde koridoru sirkeyle ovarken fark ediyor insan. Çok acı bir deneyim gerçekten :D
İnsan hayatı filan sorguluyor.
O da öyle ağlak gözlerle bakıyor neye azarlandığını bilmeden.
Öf köpekle yaşamak çok zor gerçekten. İnsan kendini bunlara hazırlamazsa ve olduğu gibi kabul etmezse çok büyük dert.

Yani sanki aynı noktada görünmez bir x-ray ışını var. Neyle temizlersen temizle orası işaretli gibi... Çok acayip.

Enzim temizleyiciler işe yarıyor diyorlar aslında. Onlardan deneyeceğiz biz şimdi. Sonra bilgilendiririm sizi de.

Zeynepker

antreman ile ilgili bir sorunu olabilir. genelde sorunun kaynağı antreman azlığı oluyor. alan kısıtlayınca havlıyor ise yavaş yavaş kısıtlayabilirsiniz. yani alıştırarak. tuvaletini anladığım kadarıyla eve yapıyor. tuvaletini eve yapmaması için olan en kolay çözüm alan kısıtlaması. köpeğinizin kaynak yönetimini doğru yaparsanız sorunun ortadan kalkacağını düşünüyorum. (barınma,beslenme,antreman,sosyalleşme) (yorgun köpek=sessiz,mutlu köpek) kral ailesi isimli youtube kanalından bilgi edinebilirsiniz.

miaerdem07

Köpeğinizin eve tuvaletini yapmaması için 3-5 gün sürekli takip edip yapacağını anladığınız anda hayır diyip dışarı çıkarabilirsiniz. Bir de yaptığı yerleri sirke ve su ile temizleyip sonradan aynı yere yapmasını engelleyebilirsiniz. Gezdiriyorsanız sürekli aynı saatlerde gezdirmeye özen gösteremelisiniz. Havlamayı da sizin onu terk edeceğinizden korktuğu için yapıyor olabilir. Ayrıca o tuvalet yapma size kızdığından da oluyor siz onu odaya uzun süre kapatırsanız o da kendince size ceza veriyor.

anfrenee

Teşekkürler :-))

anfrenee

Deneyip bana özelden mesaj atarsaniz memnun olurum :-)