Erkek Kedime Kısır Eş Almak??

Verda59

Merhaba kısır olmayan 3yaşında erkek kedim var kısırlaştırmaya kıyamadım hala kapı önlerine idrar yapmamasındanda biktim açıkcası önleyemiyorum...Bu durumdan kurtulmak için aklıma ona bir eş almak kısır bir dişi kedi sahiplenmek geldi ama emin değilim gerçekten idrar yapmayı bırakıcak mı eşi olursa bunu merak ediyorum sizlerede sormak fikir almak istedim??
Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.

18 CEVAP

Emirrckr

Endişenizi anlıyorum evet,
Bizde dişi kedimiz için gerildik hatta sürekli erteliyordum ama bir kez kızgınlığa girdikten sonra anladım ki kısırlaştırmalıyız.
Çünkü kızgınlık dönemleri onlar için oldukça yorucu,stresli bir dönem.
Eve dişi kedi getirseniz dahi erkek kediniz tatmin olmayacak hep daha fazlasını istiyorlar.
Erkek kediler her daim hazır durumdadır çünkü önemli olan dişinin kabul edip etmeyeceği.
Birkaç kez çiftleşti rahatladı diye de bir durum yok maalesef erkekler adına.

Bence veterinerinizle görüşün gerçekten erkek kediler için kısırlaştırma çok basit bir operasyon.
Güvenilir bir hekime emanet ettikten sonra içiniz rahat olsun.
Bende kedim için narkoz sonrası nasıl olur nasıl geçer dahi bile stres yapmıştım,
Fakat veterinere bıraktıktan yaklaşık 2 saat sonra aradılar uyandı dediler :)
Gittik resmen narkozdan eser bile yok evde çok hafif denge problemi yaşadı sadece bu kadar.
Sandığımız kadar stres gerektirecek bir durum değilmiş onu anladık.
Bu yüzden bence iyice düşünüp taşının emin olun hem siz hem de kediniz rahatlayacak.
Ve kafasını bu çiftleşme dürtüsü oyalamayacağı için size daha da bağlanacak :)

Dxdxm

Erkek kedi kısırlaştırması çok kolay ve hemen iyileşiyorlar bence kısırlaştırmalısınız

Verda59

Herkese çok teşekkür ederim verdiniz bilgiler için