Kedi Mamalarını Nasıl Saklıyorsunuz (Kışın)

adoscuk

Kuru ve yaş mamalar açılmadan önce kuru ve serin yerde muhafaza edilmeli die biliyorum yaş mamalar oda sıcaklığında vs. yazıyor genelde. Peki kışın bunu nasıl sağlayacağız? Kaloriferler açık oluyor serin değil sıcak ortam oluyor mamalar bu sıcaklıkta bozulur mu?

8 CEVAP

gece18

Ben evin hangi bölgesi serinse oraya yerleştiriyorum mamayı. Ve hiçbir şeye boşaltmıyorum kendi ambalajında kalıyor. Zaten mamanın ambalajları saklama koşullarına göre üretiliyor. Sıcak ve güneşten kesinlikle kaçınılması lazım. Ben bi’ ara balkonda unutmuştum kuru mamasını güneş görmüş. Çocuk yemedi bayatlamış diye ağzından çıkarmıştı. O yüzden dikkat etmekte fayda var. Kapalı balkonunuz varsa orayada koyabilirsiniz.

Verda59

Kuru mamaları mutfakta saklama kaplarında yerde bırakıyorum 15kg mama ve,yaş mamayı buzdolabı nda saklıyorum vermeden önce mikrodalga fırında biraz ısıtıp öyle veriyorum...

evin en güneş almayan en serin karanlık yerinde kendi poşetinde ağzı hava almayacak şekilde saklayabilirsiniz. tek kediye 15 kg mama bir süre sonra bayatlamış olur kediler pek yemek istemeyebilir bi 5 7 kg den sonrasını. o yüzden çok doğru değil 2 3 kedi yoksa zaten 15 kiloluk mama almak. yaş mamayı da açınca yarısını verecekseniz buzdolabında 1 gün bekleyebilir yine güzel ağzı sıkı kapatan şu silikonlarla sararsanız konserveyi. saklamak için de dolapta durması yeter. mikrodalgaya konulur falan demiyor üstlerinde ayrıca, biraz dışarıda bekleyip bi kaşık sıcak su eklenebilir ancak. bir de büyük mama paketinden ayırdıklarımı cam kavanozlarda saklıyorum ben, plastik saklama kapları mamanın kokusunu değiştiriyor diye düşünüyorum sağlıklı hoş gelmiyor bana.

simsim1713

Balkonunuz kapalıysa oraya koyabilirsiniz kışın.
Ben birazını kendi paketinde balkonda saklıyorum birazını da vestiyerde dolabın içinde.

Ben mutfaktaki kapalı balkona koyuyorum kuru mamayı, ambalajının ağzını da açık bırakmamaya dikkat ediyorum bir sorun olmuyor. Yaş mamaları da hemen balkonun yanındaki kapaksız dolaba koyuyorum, bozulma vs olmuyor.

bbars

ben kuru mamalar icin plastik kapakli kaplar aldim giyinme dolabimin bir kapakli yerini kullanmiyorum orda sakliyorum her seyini malt yas mama vs ( yas mamayi actiktan sonra buzdolabinda sakliyorum kullancagim zaman ise sicak suyla mamayi ilik hale getiriyorum hem bol bol su icmis oluyor

bbars

ben kuru mamalar icin plastik kapakli kaplar aldim giyinme dolabimin bir kapakli yerini kullanmiyorum orda sakliyorum her seyini malt yas mama vs ( yas mamayi actiktan sonra buzdolabinda sakliyorum kullancagim zaman ise sicak suyla mamayi ilik hale getiriyorum hem bol bol su icmis oluyor

_aleykmsl_

büyük cam kavanozda saklıyorum oda sıcaklığından biraz serin ortamda duruyor hiçbir şekilde bayatlama veya küf olmuyor ki zaten sağlık açısından da cam kavanozlar öneriliyor