Kedim Tuvaletinin Dışına Çiş Yaptı

merhabalar, kedim 8,5 aylık erkek. dün ilk defa tuvaletinin dışına çiş yaptı. neden olabilir.

3 CEVAP

Suraemir

Kızgınlık olabilir mi?

koku bırakıyor deniliyor. kokmuyordu idrarı o yüzden kızgınlık diye düşünmedim ama illa kokulu mu olur bilmiyorum. hiç koku yoktu. hatta anlamadım çiş olduğunu su filan zannettim ilk başta.

Bszcn

Kumu pisse, idrar yollarında sorun varsa, strese gireceği bir şey yaşamışsa yapabilir ya da koku bırakmaya çalışmış da olabilir ev kedileri genelde kumlarına ya da etrafına koku bırakır belki böyle bir şey yapmıştır

Kumunu temizlerken büyük kütleler halinde çıkıyorsa çişi o zaman idrar yolu hastalığı değildir biraz daha bakin eşer devam ederse bir hekime götürün derim