Bu Kedi Mamasını Kullanan Var Mı?

Minervaa

Merhabalar,
Yaşadığım yerdeki pet shopta bu mamayı tavsiye ettiler. Bilindik bir marka değil, daha önce hakkında bir şey duyan var mı? Besin değerlerini de paylaşacağım. Internette de bilgi bulamıyorum, acaba yardımcı olur musunuz?

11 CEVAP

Suraemir

Nerde yaşıyorsun?

Verda59

İçerigi önemli madem markasi tanınmış değilse ama türkçe hiç birşey göremedim malesef...

Minervaa

Hollanda'da yaşıyorum, diğer tanınmış mamalar da vardı mağazada. Ama kedimin özelliklerini anlatınca bu mamayı önerdiler, benim de ilk kez kedi bakma tecrübem olduğu için onların önerdiğini aldım.

Minervaa

İçeriği çevirip gönderiyorum

%25 beyaz balık, %18 somon (taze hazırlanmış), pirinç, kümes hayvanı yağı (E vitamini kaynağı tokoferollerle korunmuş), patates, %6 kuru elma, ekmek mayası, somon yağı, tavuk ciğeri, %1 domates, havuç %1, avize ağacı, mineraller, prebiyotikler (MOS & FOS 200 mg/kg), papatya (Matricaria chamomilla, 50 mg/kg).

Ham protein %35, yağ içeriği %11, ham lif %3,5, ham kül %6,5, nem içeriği %10, kalsiyum %1,3, fosfor %1,0, sodyum %0,4, magnezyum %0,08, omega-3 yağ asitleri %0,5, omega -6 yağ asidi %1.95.

Fistikpasa

Benim yaşadığım yerde de bu mamadan satılıyor çok öneriliyor, internetten araştırdım bende bir şey bulamadım. İçerik konusunda bende pek iyi değilim cevapları merak ediyorum.

Okan3439

Yağ içeriği biraz düşük gibi geldi kısır kedi maması mı

Cennet29

İçeriği güzel bence. Yağ oranı düşük geldi bana da ama kediniz kabız olmuyorsa yada kilo almaya ihtiyacı yoksa devam edebilirsiniz. Ama mamaya başladıktan sonra hastalanmaya başladıysa yaramamış olabilir. Ne gibi hastalığı var mesela?

Minervaa

Kedim mamayı severek yiyor, haftada bir gün de yaş mama veriyorum. Ama son zamanlarda çok hastalanmaya başladı. Ben de sebep araştırıyorum, acaba mamayı mı değiştirmeliyim?

Minervaa

Hayır değil, yetişkin kedi maması. Yağ içeriğinin düşük olması problem olur mu?

Ahraz

Öneriden ziyade kediniz hangi mamayı tüketmiyorsa onu tercih efin

Ahraz

Numunelik mamalardan kullanım.kefiniz hangi mamayı seviyorsa ona devam efin