6 Aylık Kedi Kısırlaştırılır Mı

Cisiiil

Merhaba 6 aylık dişi kedim kızana girdi. Bazı hekimler kısırlaştırılmasını doğru bulmuyor bazıları ise sorun olmayacağını söylüyor. 6 aylık orman kedisi. 3.300kg

8 CEVAP

Emirrckr

Bizde aşağı yukarı 6 ayın son haftalarında kısırlaştırdık,
7 aya yakındı ama dönem olarak ilk kızgınlık sonrası bizimki de.
Sizinki daha erken girmiş,
Muhtemelen kızgınlık bittikten sonra kısırlaştırılabilir.
Bazı veterinerler halen karşı ama çok nadir hekim artık 1 yaşı bekliyor çünkü bilimsel olarak 6-7 aylık dönemde kısırlaştırma da son derece olağan kabul ediliyor.
Hem daha fazla kızgınlık stresi de çekmemiş olur.

simbakedi

kızgınlığı bittiği gibi kısırlaştırın kedinizin sağlığı ve kilosu yerindeyse, dişi kediler her kızgınlıkta rahim kanseri olmaya daha cok yaklasıyo cünkü

mehtapkaplan

Bende çok kararsızdım ama 6 aylığın sonlarına doğru kısırlaştırdım.. Tüm hekimler nerdeyse 1 yaş olmadan yapmıyoruz kabulde etmiyoruz diyorlar.. Ben burdan aldığım tavsiye ve önerilerle kısırlaştırdım.

mehtapkaplan

Kediler kızgınlık döneminde hem kendine hem eve zarar veriyormuş. Evden koku hiç gitmiyormuş. Kendinede yazık acı çekiyormuş.. Şimdi yavruları olsa bakma durumum yok. Birinede güvenip sahiplendirmem aklım kalır nasıl bakıyorlar diye. Yakından önlemimi aldım zaten 6-7 ay idealmiş.

grsaras

Ben de yakın zamanda kısırlaştırdım 1 hafta falan oldu ve kedim 7 aylık(sokaktan sahiplenmiştim tam yaşını bilmiyorum ama yüksek ihtimal 6-7-8 arası :d ).Yani sorunsuz kısırlaştırabilirsiniz ama eğer kızgınlığa girmediyse 1-2 ay falan bekleyebilirsiniz daha iyi olabilir ama 6 aylıkta kafî.

Renklipati

Ben tam 6.ayında dişi kedimi kısırlaştırdım, yeterki tahlilerini yaptırın ve iyi bir veteriner hekimde yaptırın şuan 2,5 yaşında kızım sorunsuz kısa sürede atlattı o dönemi

gece18

Dişi kedilerin bekletilmesini dogru bulmuyorum ben. Rahim ağzı kanseri, iltihabı her kızgınlığa girisinde tetikliyor.

Beklememeli.

Bszcn

Kısırlaştırın fakat kızgınlığın bitmesini bekleyin kanaması fazla olur yoksa sonrasında da dikkat edin ve iyi bir veteriner hekim bulun çok önemli bu gaz anestezi tercih edin ayrıca geçmiş olsun