Kedim Önce Seviyor Sonra Isırıyor

eccakir

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 5 aylık olan dişi kedim iki kere bu davranışı sergiledi. Önce mırlayarak yanıma geliyor yüzünü yüzüme sürüyor hemen sonra kolumu ısırmaya başlıyor ve uzun bir zaman bırakmıyor bir şekilde bıraktırsam da tekrar ısırıyor. Bunu yaptığı sıralarda ben ya uyuyor oluyorum ya da yatağımda uzanmış oluyorum. Ben bunu beni uyandırmak istemesi ve oyun oynamak istemesi olarak yorumladım ama belki farklı bir açıklaması da vardır. Sizin fikirlerinizi de almak istedim. İyi aksamlar.

6 CEVAP

Oscarw

Kedilerin ısırmasının çok farklı nedenleri varmış. Özellikle oyun oynarken dişlerini geçirmeden ağzı açık şekilde tutuyorsa eğer kolunuzu hiç endişelenmeyin çünkü bu kedilerin öpüş şekliymiş. 5 aylık kedi ergenlik döneminde olabileceği için içgüdüsel olarak ısırıyor olabilir. Bu durumdan hoşlanmıyorsanız yanınızda ufak bir su tabancası yahut temiz su spreyi bulundurmanızı tavsiye ederim.

eccakir

Suyla kendimden kaçırmak istemem zaten sudan korkuyor hiç istemiyor yinede tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Mukaddess

Normalde gün boyu oynarken sizinle nasıl davranıyor ?

eccakir

Bu anlattığım durumdaki gibi bir ısırma olmuyor sadece oyun esnasında sevmek istersem veya yüzüne, patilerine ellersem dişlerini biraz hissettiriyor ama onun dışında bir obje ile oynuyorsak ve onu kızdırmıyorsam ısırmaya calısmıyor.

matilda

benim kedim de aynısını yapıyordu ergenliğe girmiş..sizinki de girmiş olabilir

eccakir

Olabilir. İştahıda eskisi gibi değil ama keyfi yerinde maşallah oynuyor, koşuyor, yaramazlık yapıyor o yüzden pek dert etmiyorum.