Dişi Kediler Hayatları Boyu Kaç Kez Hamile Kalabilirler

edy

çom doğum yapması hayvanın ömrünü kısaltır mı

7 CEVAP

dollfacepersian

Edy
Sürekli çiftleştirenler insan değil. Bunu yapan da ticari amaçlı yapıyordur bence.Yetiştiriciler bile( iyilerse) kedi 4-5 yaşına geldiğinde( daha erken olanları da gördüm) kısırlaştırıyor ve sürekli çiftleştirmiyor.
Erkek kedi için ise çiftleşmenin yükünü üstlenen taraf olmadıkları için çok etkisi olmuyor ama sürekli eş bulup her yavrunun iyi insanlara gittiğinden emin olmanız imkansız bence

Feronia

Evet, kısaltır. Vücudunu çok yıpratır. 2 kereden fazla çiftleştirmeyin ve arada en az bir yıl bekleyin derim.

edy

hayatı boyu toplam 2 kez mi?insanlar sürekli çiftleştiriyo bende bunu merak ettim erkek kediler için böyle mi

Feronia

Erkek kediler için değil, dişiler için. Erkek kedilerde sorun olmaz daha fazlası ama gerek yok. Yavrulara yuva bulunmazsa ne olacak?

edy

yani banada garip geliyo ben kedime ilerleyen zamanlarda eş almayı planlıyorum ama en fazla 2doğumdan sonra kısırlaştırırım insanlar sürekli çiftleştiriyolar

Feronia

Hiç veya 1 kere çiftleştireceğim ve asla kısırlaştırmayacağım...

Siyah_beyaz

Ben olayi anlamadim benim bildigim yilda 2 kereden fazla ciftlestirmemek