İshal Geçmiyor

Semra26

2 Adet Brittish cinsi yavru kedim var 2 aylık ve ishal oldular ne yaptıysam kesemedim veterinere götürdüm serum verip geri yolladı hala geçmek bilmiyor ayrıca kuru mama yemeye de düşmediler sebebi nedir😔

8 CEVAP

dilanbulent

Gittiğiniz veterinerin iyi bir hekim olduğundan emin misiniz? Başka bir veterinere gidin hiç yardımcı olmamışlar sanırım

LilaMiaLuna

Dilanbulentinde dediği gibi başka bir vet e gidin sadece serum verip yollaması dışında probiyotik falan vermedi mi yada dışkısını gördü mü vet

Anonymus985465

Taze dışkı analizi ile bir kaç dakika içinde ishalin nedeni teşhis edilir.
Tıbbi gastro mama temin edene kadar bol suda haşlanmış tavuk göğsü ve pirinç lapası yedirin.
Virbac gastro mama öneriyorum.
Yavrularda ishal çok ciddiye alınmalı. Ense derisini yukarı doğru çekin ve bırakın. Hemen dağılmıyorsa su kaybı vardır. Serum verilmeli.

Anonymus985465

Vakit kaybetmeden veterinerlik fakültesine götürün.

Anonymus985465

Tavuk göğsünü boğazından akıtabileceğiniz sıvılıkta püre haline getirin ve çay kaşığı ile boğazından akıtın.
Viyo immune içirin.
Macun vitamini kolay verebilirsiniz.
Ancak bunlar kesinlikle yetersiz. Fakülteye gitme imkanınız yoksa uzman ilgili bir veteriner bulmalısız

Semra26

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim bebeğim sarı sıvı ishal yapıyor ve karnı sürekli bir gurultu halinde zayıfladı ben zorla anne sütü toz mama yedirebiliyorum ancak kuru mama yemiyor hiçbir şekilde veteriner eve sanırım baştan savdı ne kaka testi ne düzgün bir muayene yapmadı sadece karnını okşar ve bastırır tarzda birşey yaptı poposuna baktı kaldıki ben ishal dolayısıyla çok ıkındığı için makası çıkıyor dediğim halde normal dedi ve sadece küçük bir serum taktı bitince gidebilirsiniz dedi birde kendisi ölçümleyip şeffaf bir kağıda sarılı beyaz bir toz ilaç verdi bu midesini düzeltecek suyuna koy diye lakin yavrum suyu dahi kendi içmiyor ben şırınga yardımıyla içiriyorum 😔😔 ağlamasına dayanamıyorum bazen sabaha kadar birlikte oturuyoruz kucağımda sakinleştirmeye çalışıyorum uyutuyorum.

Semra26

Çok teşekkür ederim Hamlet tavuk aldım kaynatın pirinçle birlikte biraz rondodan geçirdim zorda olsa içirdim bakalım durumu 1 gün takip edip geçmezse başka bir veterinere gidicem çare bulana kadar yavruma

Anonymus985465

Rica ederim. Tavuk göğsü olmalı. Tavuğun diğer yerleri yağlı olduğundan sadece tavuk göğsü lütfen.