Kabuklaşan Kaşıdıkça Açılan Yaralar

MANTAR DEDİLER TEDAVİ YAPTIK GEÇMEDİ UYUZ DEDİLER YAPTIK GEÇMEDİ GÖRSEL OLARAK YİNE PAYLAŞTIM SAĞOLSUN BAZI ARKADAŞLAR GIDA ALERJİSİ DEDİ FAKAT NEYE GÖRE NEDEN DAHA ÖNCE OLMADI MAMA DEĞİŞTİRDİĞİMİZDEN Mİ KULLANDIĞIMIZ MAMADAN MI YANİ Bİlmiyorum gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum artık hiç
Bir veterinere güvenin kalmamış

12 CEVAP

EmineKalkan

Geçmiş olsun. Ayni dertten biz de muzdariptik. Kazıyıp kanattikça batikonla temizleyin orayı lütfen, mikrop kalmasın. Ben ekstra bir krem vs sürmedim. Hem yarayı hem de kedinin yaşadığı alanı ekstra temiz tutmaya çalıştım ve kısa zamanda geçti.

Anonymus985465

Allerjen kedilere özel tıbbi mama verin. Virbac olabilir.
Ayrıca yakalık takın.
Yara dr animal ile iyileşir

Sivs

Benim kedide böyleydi kantaron yagı ve top kekik uygulayarak gecırdım

Mia_____

Aynı sorumu 2 aydır yaşıyoruz ve asssla geçmiyor geçen gün tekrar vete götürdüm kaşıntı iğnesi oldu. Mantar değildir uyuz da değildir muhtemelen gıda alerjisi, eğer şuan kullandığiniz mamanın protein oranı ondan olmuş olabilir. Bizim mamadan oldu sonra kaşıya kaşıya kanattı alerji yaptı yakalık taktik strese girdi daha çok kaşıdı crystalin sprey sıkıyorum sıktırmıyor deliriyor stresten sinirden. Kantaron da sürdürmüyor. Dün tekrar vete gittim kaşıntı iğnesi vurdu şimdi biraz daha azaldı boynunu yolmustu yakalık takamayinca boynuna bez parçası bağladık yara kapandı ama besi cikarinca tekrar yoluyor. Cilt problemleri o kadar uzun süreç gerektiriyor ki anlatamam. Siz de orayı kasimasini engelleyecek bir şey yapın yakalik takın ya da bir bez parçası bağlayın . Yuzde doksan mamadan olmuştur mamayı degistirmezseniz geçmez maalesef

Lucycan

Merhaba geçmiş olsun ama biraz daha açıklayıcı yazsaydınız hangi mamayı kullanıyordunuz hangi mamaya geçtiniz.Ne kadar süredir mamayı kullandınız hemen kaşıntı mı başladı?Aktardan almış olduğum top kekiği demleyip kedilerime kullanıyorum birşey olsun olmasın tüyleri daha parlak oluyor ve kedisi uyuz olan bir yakınıma tavsiye ettim kullandı tüyleri çıkmaya başlamıştı.Dr.animalda kullanıyorum

Geçmiş olsun. Bende bu durumdan uzun bi süre muzdariptim. Buralara da çok görsel atmıştım, sorular sormuştum. Aynı boyun bölgelerinde vardı, birde yanağına sıçramıştı. Bana da gıda alerjisi olabilir dediler, tavuklu mamadan içinde hiç tavuk olmayan somonlu bir mamaya geçtim. İyileşir gibi oldu sonra tekrardan üsteledi. Ben tamamen stresten kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bi zaman sonra kendiliğinden geçti. Şuan tamamen kapandı tüyleri çıktı yerine. Bende her gün pamukla dr.animal sürdüm, bazen sarı kantaron yağı sürdüm. Ayak Tırnaklarını uzun tutmamaya özen gösterin.

Dr animal nerden bulabilirim

Anonymus985465

Crystalinbde olabilir. Veterinerden alabilirsiniz

Esrabt

Bazı kedilerde psikolojik bi alışkanlık haline dönüşebiliyor bu olay. Stresten kendilerini kaşıyıp yara yapabiliyor ve takıntılı hale getirip sürdürüyorlar. İyi bir veterinere gitmeden öneriyle ilaç vs almanızı tavsiye etmem. Belkide sorun çok farklı birşey bile olabilir

Esrabt

Bazı kedilerde psikolojik bi alışkanlık haline dönüşebiliyor bu olay. Stresten kendilerini kaşıyıp yara yapabiliyor ve takıntılı hale getirip sürdürüyorlar. İyi bir veterinere gitmeden öneriyle ilaç vs almanızı tavsiye etmem. Belkide sorun çok farklı birşey bile olabilir

Tarcinnn06

Somonlu mama kullanın sirke ve baticonla pansuman yapın

Leon23

Güncel