Erkek Kedi Kısırlaştırma Tarihi Ve Kilo Alma Hızı

theo_cheeky

Kedim 7 aylık, Tekir ve erkek. Şuan 3.5 kilo, 20 gün önce 3150 idi, kilo alma hızı biraz yavaşlamış geldi. Kilosu normal mi 7 aylık erkek bir kedi için 3.5 kilo?

Bir de Nisan ayında, 9 aylıkken kısırlaştırma düşünüyorum ama 1 yıl beklemeli miyim? Püskürtme yapmadı ama sık sık kerkiniyor, sırf o yüzden oyuncak aldım ona ve kapı camda miyavlıyor çok fazla. Rahatlasın istiyorum. En sağlıklısı nedir?

4 CEVAP

theo_cheeky

@theyusra teşekkür ederim çok

theyusra

erkek kediler 5 aylıktan itibaren sağlık sorunu yoksa rahatlıkla kısırlaştırılabilirler. kilo alma hızının azalması normal artık yavaş yavaş büyümesi duruyor çünkü. 3 kilo ise yeterli, ameliyat için sorun teşkil etmez.

dd13

3 kiloyu doldurduysa, bir sağlık sorunu yoksa şimdi bile kısırlaştırılabilir, bir yaşını beklemenize gerek yok. Biz bir yaşını doldurmadan yaptırdık, şu an 9 aylık ve gayet sağlıklı

Cemalchief

Benim kedimde ayda suan yaklasik 500 gram civari aldi 2 aydir, normal kasimda 2kg olan kedim suan 3,6 kg bende 8. Ayda kisirlastiracagim 7 aylil kendisi