Kedimin Burnu Akıyor

okankara68

Herkese merhaba arkadaşlar bende 10-12 tane kedi var içlerinden birisi ismi fatma tek gözü yok dışarı çıkmıyor ona evde bakıyorum ve sürekli hastalanıyor bağışıklığı çok zayıf bir ay önce yine hastalandı günlerce veterinere götürdüm şimdi 2-3 gündür sürekli burnu akıyor hastalandı yine çok kedi var artı köpeğimde var veteriner ücretide çok tutuyor sormak istediğim kedimin burun akıntısı için önereceğiniz birşey varmı acaba evde yapabileceğim hafta sonu yine veterinere götürecem ama evde benim yapacağım birşey varmıdır.

9 CEVAP

Lilibeth

Polivit gibi uygun fiyatlı vitamin kullanabilirsiniz hırıltısı göz akıntısı hapşırığı yoksa belki vitaminle geçebilir tavuk haşlayıp bol sulu verin o da iyi gelir bağışıklığına. Nezlesi devam ederse azro antibiyotik yazdırıp onu kullanırsınız 5 günlük şurup.

okankara68

hırıltısı var ama iştahı felan güzel sevdiği şeyler verdin mi iyi yiyor bi iyileşemedi sıpa birde kıskanç diğer kedilerde eve giriyor kışdan dolayı onları kıskanıyor

Lilibeth

Bu grip nezle ilerleyip koronaya çevirdiği zaman toparlaması zor oluyo hele de bağışıklığı düşükse Allah korusun kaybetmeyin önleminizi erken alın azroyla vitaminle atlatsın

Anonymus985465

Vakit kaybetmeden ehil ve ilgili veterinere götürün lütfen.
3 ay önce bahçeme gelen yavru öksürmeye başladı. Antibiyotik, vitamin, probiyotiğe rağmen ciğerlerde hırıltı başladı.Depo antibiyotik, Asist derken safra kusmaya başladı. Serumdan sonra anüdten oluk oluk kan gelmeye başladı. 4 gün yoğun bakımdan sonra yavrucak hayatını kaybetti.
Basit bir öksürük, burun veta göz akıntısı viral bir hastalığın semptomları olabilir.

Lilibeth

Hırıltısı da varsa burnu tıkalıdır ciğerlerine inmesin gribi siz bence azro yazdırıp kullanın dediğiniz gibi hastalıktan yeni çıktıysa daha fazla yıpranmadan daha çabuk toparlar

Melodi-Sora

Hastalık için veterinere mümkün olan en kısa zamanda gitmeye çalışın lütfen. Her çocuğun ilaçlara vereceği yanıt veya hastalığa verdiği yanıt farklı olur benzerlikler taşısa da. Yavru iyileştikten sonra bağışıklığı güçlendirmek için bir süre daha doktorunuzdan destek almanızı öneririm. Birçok farklı bağışıklık destekleyiciler ve vitaminler var. Sizin için bağışıklık destekleyiciler daha iyi olabilir vitaminlerden ziyade. İçerikleri farklı oluyor bağışık desteklemede wbc miktarını artırmak için genellikle beta glukan ve lysin kullanılır. Yavru sık hastalanıyorsa dönemsel olarak bu tarz takviyeler işinize yarayabilir.

okankara68

sağolun melodi-sara veterinere götüreceğim ama dediğim gibi çok kedi var malum veteriner fiyatlarıda çok yüksek zorlanıyorum o yüzden ekonomik çözüm aradım :) @Lilibeth peki eczanede direk satılmaz mı bu ilaç

Lilibeth

Eczane tanıdık ise reçetesiz verebilir belki ama genelde de zaten herhangi bi veterinere ücretsiz yazdırıp alabilirsiniz sorun olmaz, veterinere ilaç yazdırmak ücretsiz sokak kedisi diye de söylersiniz ben öyle yapıyorum kolay oluyor üşenmeyin

Anonymus985465

Aşağıda sıraladıklarım hakkında lütfen bir araştırma yapın. Hangisi kedinize ve bütçenize uygun veterinerle karar verirsiniz.
Antikor iğnesi
rus üçlüsü
feliferon bağışıklık güçlendirici
lökositim