Yaş Mama Yememe

Erkek kedim yaş mama yemiyor dışı kedim herşeyi yiyor ama az yediği için kilosu az herşeyin en iyisini almaya çalışıyorum eksik yada hata nerde

10 CEVAP

Minminik

Malesef ki deneyerek goreceksiniz benim bu herseyi yer dedigim kedim bile vets yas mama yemedi ama acana ve nutri yiyor
Balik sevmiyorsa tavuk ya da tam tersini deneyin

GeceFanzini

Schesir deneyin, çok türü var. kedinizin maması neliyse ona yakın bir tat alın.. hem sağlıklı, hem de kediler severek yiyor.

GeceFanzini

Bim' deki o üründe %5,5 gibi bir yağ oranı bulunmakta, ki bu da kediler için zararlıdır. Yüksek yağ ve karbonhidrat oranlarını kediler severek tüketir, ama bu durum sizi yanıltmasın. Çünkü bu, uzun vadede zararlıdır. Bir çocuğun abur cuburları severek ve iştahla yemesi gibi düşünün. Schesir, ND, Acana yaş mamaları tercih edebilirsiniz. Ben senelerdir Schesir suda pişirilmiş olanlarını kullanıyorum. Özellikle kedilerimden en seçici olanları bile onu tüketiyor.

scorpion37

Sevmemistir. Deneyerek bulabilirsiniz. Benim kedim Acana Kitten yas mama kutusunu gördüğünde bile deliriyor. Ama örneğin Nutri’nin yüzüne bile bakmadı.

Benimde erkek kedim iyi bir çok marka denemdim çok seçici davrandı. Geçen bimde besta diye bir yaş mama gördüm onu aldım bayılarak yedi

Cennet29

Nd balıklı karidesli konserve mamayı denemenizi öneririm. İçerisinden balık parçaları ve karidesler cıkıyor cok güzel

Emirrckr

N&D ve Schesir'de deneyin :)

Çok teşekkür ederim herkese ☺️

Scottish kedimde sıkıntı yok aslında o hepsini yedi hills acana ama erkek kedim hiç yemiyor tavsiyelerinizi deneyip o markalarında deneyeceğim umarım sorun çözülür

Bu deneme yanılmayla oluyor. Kedilerimden biri mesela sığır ve ciğerden nefret ediyor, belli markaları da asla yemiyor. Kaliteli daha pahalı yaş mama markalarının hepsini seviyor ama daha orta seviye aldığım hiçbirini yemedi geçmişte. Diğer kedimse her şeyi yer. Ben genelde n&d ocean, gold, royal canin, pro plan yaş mamalarını veriyorum seçici kedim havada yutuyor. Reflex versem yemez.