Ek Taurin Desteği Almalı Mıyım?

mishathecat

exclusion sığır etli ve narlı düşük tahıllı kısırlaştırılmış kedi maması kullanıyorum, bittiğinde n&d de kullanıyorum karıştırarak. kedim gayet sağlıklı hareketli sadece tüy dökme sorunu var. mamada taurin değeri 2000mg yazıyor gimcatin ek taurin maltını almalı mıyım yoksa bu taurin değeri yeterli mi?

4 CEVAP

simbakedi

hic gerek yok, belli bir butce ustundeyseniz vitamin de taurin de zararli olur

LilaMiaLuna

Biz orijen kitten kullanıyoruz veterinerimize ek taurin gerekli mi diye sorduğumda verebileceğimi zaten fazla taurinin idrar ile atilabileceğimi söyledi ben haftada 2 kere veriyorum ancak siz yinede veterinerinize danışın

simbakedi

benim kedimin de vardi vitamini valla ayda 2 kere falan veriyordum. zaten yas mamasi vitamin dolu oluyor, kuru mamasi da ayni sekilde. o yuzden gerek yok diye dusunuyorum siz de az verin. biyotini veterinerinize guveniyorsaniz kullanin, benim kedim de yazin (mevsimsel) cok tuy dokuyordu ama gerek yok ek takviyeye demisti benimki.

mishathecat

bu mamaya ek haftada bir yaş mama veriyorum, birde tüylerini kolay sindirebilsin diye malt, vitamin maltı ve çok tüy döktüğü için veterinerimiz biyotin (sanırım böyleydi) hapı verdi fazla mı gelir @simbakedi