Kedim Hap Yutmuyor Çıkarıyor Sürekli Yardım

Rosier4

Kedim kalp hastası ufacık hapın 1/4 veriyorum ona rağmen çıkarıyor tadını beğenmiyor sonrada ağzını köpürtüyor doktora sordum tadını beğenmediği için köpürtüyormuş bundan sonra ömür boyu kullanacak hapı o yüzden alışması lazım veterinerin gösterdiği şekilde elimden geldiğince yapıyorum ağzınıda kapatıyorum ama çıkarıyor öğürme refleksi yapıyor hemen napabiliriz hap enjektörleri varmış alıyım mı işe yarar mı ?

10 CEVAP

Rosier4

Yaş mamasının arasına koydum mamayı yedi hapı çıkardı :) yarın sabah veterinerden hap enjektörü alıcam umarım o zaman rahatça verebilirim çünkü ömür boyu kullanacak kalp hapını

Fidel0

Hapı toz haline getirip yaş mama ile karıştırıp verin oda olmazsa hapı kedinizin ağzına koyduktan sonra ağzını kapatıp tutun çiğneme işlemini yaptırın ağzını açmadan yutana kadar bırakmayın sonunda yutuyor. Yutmazsa da hap ağzında ıslanıp yumuşamış oluyor ağzının etrafına iyice sürün sonrasında ağzının etrafını yalıyor yalayınca da hapı da yemiş oluyor

aslihan_e

Hap ezilmez, lütfen kimse hiçbir hapı toz haline getirip vermesin. Üzerinde çentik yoksa kırmayın deniyor siz bir de toz haline getirmekten bahsediyorsunuz. Ben hapın dışına sıvı yağ sürüyorum (kedi hırçınsa ensesindeki deriden tutuyorum) başını hafif kaldırıp kenardaki diş boşluğundan parmağımla ağzını açıp boğazına doğru atıyorum (boğazına değil), hemen elimle dudağına (esnerken ağız kapatma hareketi gibi) pıt pıt dokunuyorum yutkunsun diye, kayıp yutuyorlar hemen. Yiyeceğin içinde bizimkiler de bulup çıkarabiliyor.

dadasf

benim kızım antibiyotik içerken söylediklerinizin aynısını yapıyordu. bacaklarımın arasına sıkıştırıp boğazının dibine kadar ittirip hemen ağzını kapatıyordum. ardından boğazını okşamam yetiyordu. bir kaç gün için de o da ben de alıştık bu sürece. geçmiş olsun.

dadasf

benim kızım antibiyotik içerken söylediklerinizin aynısını yapıyordu. bacaklarımın arasına sıkıştırıp boğazının dibine kadar ittirip hemen ağzını kapatıyordum. ardından boğazını okşamam yetiyordu. bir kaç gün için de o da ben de alıştık bu sürece. geçmiş olsun.

dadasf

ama buna rağmen zorlanıyorsanız hap enjektörüde deneyin derim basit diyorlar

Lilibeth

Et parçasının içine koyup verseniz çiğneyince anlar mı yine de tekrar çıkarır mı bilemedim

Kewok

Enjektör kesin çözüm haplar için de var uygun fiyatlı

Rosier4

Hap enjektörü aldım veterinerden birde öyle deniycem bugün veterinere yutturdum yarın bakıcaz artık:)

Ahraz

Kediler ciğeri çiğnemeden yutuyor.tabuk ciğerini haşlayın.hasladiktan sonra küp küp doğrayın.bunlardan bir tanesinin içine sıkıştırın. Göreceksiniz. Direk yutuyorlar