İstanbul'da Kedime Alerji Testi Yaptırabileceğim Bir Yer.

gabomb

bilen var mı acaba kandan alerjenlere bakan

18 CEVAP

gabomb

z/d dışında tüm hipoalerjenik veteriner mamalarını denedik biz de hepsinde de alerjileri devam etti. 1 yılı geçti bulamadık hala çözüm. aylardır simit boyunluk ve kıyafetle geziyoruz. özel filtreli süpürge aldım günde 2 kere ev süpürmeye başladım yataklara kadar. çok yorulduk hem maddi hem manevi olarak biz de... dermatoloji profesörlerine bile gittik fakat çare yok. türkiye'de cidden o kadar kötü ki veteriner tıpı. sadece deneme yanılma yoluyla hareket ediyorlar bu konularda.

gabomb

birebir aynı durumdayız biz de... hills z/d aldım onu deniyoruz şimdi. eski mamasıyla karıştırıp veriyorum yiyor neyse ki bakalım tek hills kullanmaya başlayınca iyi gelecek mi. bu da olmazsa rc anallergenic düşünüyordum ben de. hypoallergenic'i denemiştik.
hafif sulandırmayı denediniz mi hiç kuru mamaları belki daha rahat yiyebilir öyle

gabomb

@huqi yine başlamış mı bu sistem. pandemiden önce vardı hollanda'ya gönderiyorlardı numuneleri. pandemide numune almayı durdurmuştu hollanda. çok üzücü 600 euro olması :(

gabomb

@kartalbey istanbul'da sadece bir tane veterinerlik fakültesi var orada da yapılmıyor bildiğim kadarıyla ve de pek ilgili değil muayene bölümleri.

huqi

Antihistaminik alerji iğnesi vurduğunda rahatlıyor kedim ama hill's hipoalerjenik mama dan çok sıkıldığı için royal canin hipoalerjenik mama aldım, bu mamada da kaşıntısı devam ediyor :(
Hill's cidden çok iyi gelmişti ama her gün aynı mamayı yemekten sıkıldı bir de hill's pek lezzetli değil sanırım. Siz de mutlaka hill's z/d deneyin ama öncesinde klinikte antihistaminik iğne vurdurun. Hatta mamalar işe yaramıyorsa her gün alerji iğnesi vurdurun tabii sürekli iğne vurdurmak zararlı mı bilmiyorum :(

Ozlemcakil

Bende 1 ay kadar ugrastim cok gecmis olsun , ama ben nedenini biliyordum aslinda tahmin ediyordum, proteini yuksek mama verdigim halde yumurta sarisi ve tavuga da yuklenmistim , vet somonlu hipo al diyince hepsinin icerigini inceledim bazi hipoalerjeniklerde protein yuksekti ben brit vet serisi hipoalerjenik somonlu aldim ilk haftadan kasinti azaldi cok sukur hersey normal elma posasi hindistan cevizi yagi filan var protein normal , toparlandi tüy bile dökulmuyor şu an

huqi

Klinik mamaları cidden çok pahalı bir de kediye iyi gelmeyince para çöp oluyor. Royal canin anaalerjenik mama aldım taneleri aşırı büyük kedimin dişleri yok mamaları kustu hep, diğer mamaları da yutuyor ama çok nadir kusardı. Mamaları makasla kestik ama cidden çok sert bir mama ayrıca hiç iyi gelmedi bu mama, kaşıntıları başladı yine. 2 kg mamaya 820 tl vermiştim. Diğer kedime vererek bitirmeye çalışıyorum. Şimdi de vetlife ultrahypo aldım klinikten 2 kg mama 790 tl. Gittiğim klinikte hipoalerjenik yaş mama da buldum tanesi 85 tl :(
Türkiye 'de hayvan bakmak çok zor...

Mia_____

Öncelikle geçmiş olsun... Ben de aynı sorunu yaşıyorum . Yarın büyük ihtimalle veteriner serisi hipoallerjenik unique allergy control mamasıni kullanmaya basliycaz ama hipoallerjenik mamalar da geçirmiyor deyince bir gözüm korkmadi değil :( ne olucak bu cilt problemleri hiç bilmiyorum kedimin neye alerjisi var ben de çözemedim veteriner de çözemedi. İşin garip yanı hindi ve ördekli mamada alerji oldu balıklıda da alerji oldu ama Royal canin tavuklu kısır maması kullanırken hiçbir alerji problemimiz yoktu ... o kasındıkca içim gidiyor ama elimden bir şey gelmiyor kulağını yine yoldu belli kısımlarında tüy kalmadı eger o kadar paradan sonra (bilirsiniz ki klinik mamaları berbat pahalı) bu da gecirmezse ne yaparım bilmiyorum depresyona girdim resmen :(( hepimize geçmiş olsun umarım buna çözüm buluruz

gabomb

@mia alerji ise umarım gıda alerjisidir de kolay bir şekilde çözüme ulaşabilirsiniz. benim korkum farklı bir alerji türevi olması. özellikle de strese bağlı

huqi

Ben Topkapı Fatih veteriner'e sordum fiyatını, bütün alerjenlere bakıyolarmış ama fiyatı 600 euro
:(

huqi

1 aydır kabus gibi günler yaşıyoruz alerjen kedimle, çok iştahlı bir kedi sadece alerji maması yemek mahvetti onu, diğer kedimin yediği mamadan istiyor. Hill's z/d almıştık bütün yaraları geçti 2. Paketten sonra yemek istemedi, zar zor hipoalerjenik yaş mama buldum bir klinikte (8 kliniği aradım hiçbirinde yoktu) onu da reddetti iştahı kapandı. Ben de hiçbir şey yemediği için diğer kedimin mamasını verdim, her yeri şişti sürekli su içmeye başladı sanırım ağız kısmı da şişmişti çünkü mamayı yutamıyordu. Kliniğe gittik daha 1 ay önce hemogram biyokimya baktırmıştık ama kustuğu için yeniden baktılar, bağışıklığı baya düşmüştü :(
Şu an royal canin hipoalerjenik mama aldık klinikten onu da pek sevmiyor ve az yiyor. Bir de bu mama iyi gelmedi ona yine bıyık kısmı şişti. Gerçekten çok çaresiz kaldım ne yapacağımı şaşırdım😭😭

huqi

@gabomb gerçekten çok üzücü, kimse yaptıramıyordur ki. Muhtemelen bütün proteinlere alerjisi var benim kedimin test yaptırsak da yine hipoalerjenik mama kullanmaya devam edecek. Toza vs alerjisi olduğunu sanmıyorum.

KartalBey

Veteriner fakültesinde yapılmıyormu 🤔

gabomb

her gün antihistaminik iğne zararlıdır diye düşünüyorum hiçbir vet önermedi çünkü. veteriner maması fiyatları da dudak uçuklatıyor artık. rc hypoallergenic 800 küsur lira olmuş